Vojak

10 nezapomenutelných zrcadlových odrazů. Nebudete věřit vlastním očím!

Jedno staré přísloví říká, že člověk je tak starý, na kolik se cítí. Fotograf Tom Hussey se proto rozhodl vytvořit dojemnou sérii fotografií se zrcadlovým obrazem. Popudem mu byla replika jednoho osmdesátiletého muže, který se zúčastnil druhé světové války a který na jedné akci poznamenal, že „čas opravdu strašně letí“ a že nemůže uvěřit tomu, že mu je již 80, když se stále cítí být mladým mužem. Když se na sebe tento válečný veterán podíval do zrcadla, tak viděl jen „obraz starého muže“. Tom Hussey se tak rozhodl vytvořit sérii, ve které zrcadlový odraz skutečného stavu nahradil tím, co si tito lidé pamatovali. A tak vznikla tato nádherná série, která nám všem dává velký podnět k zamyšlení a napovídá hodně o smyslu života. Fotografie k článku pochází ze serveru (Huffingtonpost.com), přeložili jsme ho a rozšířili popis pro naše potřeby.

Odraz první: Vědec

vedec

Tento starý muž býval kdysi vědeckým pracovníkem. Zabýval se výzkumem v potravinářském průmyslu. Ve svém odraze v zrcadle vzpomínal na nejlepší léta svého pracovního života.

Odraz druhý: Hasič

hasic

Přestože starší muž na fotografii oproti svému odrazu trochu přibral, má právo být na sebe pyšný. Pracoval totiž jako hasičský záchranář a u zrcadla vzpomínal nejen na doby kdy měl šlachovitější a ohebnější tělo, ale také na stovky zachráněných životů a budov.

Odraz třetí: Svářeč

svarec

Není jednoduché být svářečem. Jako každá lidská činnost i svařování vyžaduje notnou dávku zkušeností, znalostí a šikovnosti. Zejména když svařujete konstrukce mrakodrapů a musíte pracovat ve výškách, kde jeden chybný krok může znamenat pád dolů a smrt. Není proto divu, že s manželkou v zrcadle při přebírání starých vzpomínek na půdě viděli dobu jejich mládí.

Odraz čtvrtý: Korejská učitelka

korejska-ucitelka

Paní na obrázku bývala učitelkou a strašně moc jí to bavilo. Proto není divu, že se v zrcadle viděla s knihou, ze které si dělala přípravy na své hodiny.

Odraz pátý: Student

absolvent-vysoke-skoly

Muž na obrázku strávil nejlepší léta svého života, mimo jiné, ve škole. Byl velmi hrdý na to, že se mu podařilo dokončit vysokou školu, i když to vůbec neměl lehké a musel se živit sám, protože pocházel z chudých poměrů. Přesto zdárně vystudoval a vedl úspěšný a plný život.

Odraz šestý: Zdravotní sestra

zdravotni-sestra

Zdravotníci a zejména zdravotní sestry to nemají vůbec jednoduché. Jejich platy nejsou moc vysoké a navíc mají opravdu obrovskou odpovědnost. Nicméně zdravotní sestra na této fotce svou práci miluje a považuje jí za poslání. Není nic hezčího než když vám vděčný pacient poděkuje. Člověka to zahřeje u srdíčka a potěší.

Odraz sedmý: Spisovatelka

spisovatelka

Být spisovatelem je snem řady lidí. Ženě na obrázku se to splnilo, a tak před zrcadlem vzpomíná na to, jaká to byla krásná doba, když nosila rukopisy všude sebou a těšila se, až je předá vydavateli.

Odraz osmý: Zpěvačka

zpevacka

Zpěv je velmi ušlechtilá zábava a velké umění. Není jednoduché stát před obecenstvem a zpívat krásné melodie, které posluchače potěší a zaujmou. Této paní se to podařilo a jako zpěvačka strávila u klavíru mnoho hodin a bavila posluchače krásným a plným hlasem.

Odraz devátý: Voják z povolání

vojak

Vojáci to nemají v životě jednoduché, protože musí poslouchat své nadřízené a jít tam kam je pošlou. Je to velmi nebezpečné povolání. Na druhou stranu člověk v uniformě vypadá většinou velmi dobře, podobně jako tento pán, a tak se může těšit úspěchu u žen. Vojáci nejsou žádná párátka a do ženy dovedou ocenit.

Odraz desátý: Pilot

pilot

Být pilotem je snem každého malého kluka. Tomuto muži se tento sen splnil, a tak si může před zrcadlem vzpomínat na své mládí a doby, kdy se svým letadlem křižoval zeměkouli křížem krážem.