12 módních chyb, které vás činí staršími. Zkuste se jim vyhnout, budete vypadat mladší a atraktivnější!

Zkuste se inspirovat slavnou Coco Chanel, která kdysi řekla: „Věk u ženy není důležitý. Můžete vypadat božsky ve dvaceti, být stále krásná ve čtyřiceti a zůstat okouzlující po zbytek života.“ Stačí vědět, jak na to a v tom byla slavná návrhářka pověstná. Zkuste se vyhnout 12 nejčastějším chybám a budete pro okolí přímo okouzlující a vypadat dokonce o 10 let mladší.

1. Příliš tmavé nebo příliš žluté blond vlasy

Barva vlasů je klíčová, protože zvýrazní věk. Příliš tmavé vlasy mohou kolem obličeje vytvářet příliš ostré a vrásčité kontury, naopak nažloutlé vlasy vypadají spáleně a mají špinavý odstín. Raději použijte o dva odstíny světlejší barvu, než je vaše přirozená, případně použijte velmi světlou blond či s jemným zlatým nádechem.

2. Příliš mnoho detailů

Někdy je nadměrná snaha o detaily a styl příliš, což vede paradoxně ke zcela opačnému výsledku, než byl záměr. Raději se zaměřte na celek a použijte také přirozené kouzlo. Nezapomeňte, že i Coco Chanel radila ženám před odchodem z domu se prohlédnout v zrcadle a sundat jeden doplněk.

3. Lakované boty a doplňky

Co si budeme namlouvat, lakované doplňky jsou minulostí. Nejmódnějšími materiály pro obuv a kabelky jsou v současnosti semiš a přírodní kůže.

4. Příliš upravené vlasy

Kadeře ve stylu Shirley Temple s použitím asi kilogramu laku na vlasy? Styl 80. a 90. let minulého století je za námi, takže vsaďte na přirozenější úpravy vlasů a inteligentní sestřihy s použitím speciálních technik, díky kterým vlasy vypadají objemnější.

5. Laciné šperky

Plastové náušnice, prsteny, náhrdelníky, náramky a kousky vypadají dobře u mladých dívek, starší ženy by měly zvolit velké kovové doplňky nebo originální kousky, které dodají na eleganci.

6. Červený lak na nehty

Červená je oblíbená, ale v jistých situacích a pro určitý věk zcela nevhodná. Červeně lakované nehty zvýrazňují skvrny na pokožce, je proto vhodnější použít mléčné nebo béžové odstíny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

7. Trička s nápisy

Trička s nápisy vyzývající k akci nebo s vyjádřením čehokoli jsou od jistého věku zapovězená, protože mohou vyznívat nezrale nebo vyjadřovat nedostatek sebevědomí.

8. Příliš konzervativní styl

Vypadat konzervativně je vhodné v soudní síni nebo při firemní akci, ale v každodenním životě se nebojte kombinovat konzervativní styl s moderním a inspirujte se třeba nošením klasickým kalhot s teniskami.

9. Tenký svetřík s knoflíky

Tenké svetříky si může dovolit opravdu jen málokterá žena, protože zřetelně poukazuje na ty nejmenší nedostatky těla, proto volte jiný typ svetru nebo kardiganu.

10. Vyměňte černou za jinou barvu

Je pravda, že černá je klasickou barvou šatníku, ale zkuste experimentovat. Nebudete vypadat nudně a staromódně.

11. Vyměňte tělové punčocháče za vzorek

Tělová barva punčocháčů často kontrastuje s přirozenou barvou pokožky, nebojte se proto použít punčocháče se vzorkem, které jsou velmi trendy a vypadají na nohou skvěle.

12. Příliš krátké vlasy

Tvrdí se, že krátké vlasy dělají ženu mladší, to však platí pro konzervativnější střihy. U asymetrických je efekt zcela opačný, proto si nechte narůst zajímavě řešené mikádo.