Western

3 díly filmu o El Mariachim

Akční krimi thrillery vznikly dá se říct náhodou, když se mladý Robert Rodriguez rozhodl natočit svůj první poloamatérský film, zaplatil za něj asi sedm tisíc dolarů. Film sám natočil, zrežíroval a sestříhal. Místo herců obsadil své kamarády a známé. Druhý díl už se natočil v plně profesionálních podmínkách, kterým odpovídala i jeho cena a herecké obsazení.

  1. Díl: El Mariachi (1992)

– El Mariachi, neboli hudebník přichází do města ve stejnou dobu jako zabiják. Shodou okolností jsou oba stejně oblečeni a nosí pouzdro na kytaru. El Mariachi je proto považován za zabijáka, jenže na rozdíl od něj má v pouzdru opravdu kytaru. Kvůli záměně hudebníka a zabijáka je pravý hudebník nucen vyměnit kytaru za zbraně a bojovat tak s podsvětím. V průběhu všech událostí se zamiluje do majitelku baru.

  1. Díl: Desperado (1995)

– V jedné z přestřelek je El Mariachimu (Antonio Banderas) zabita láska jeho života a má zmrzačenou ruku. Chce pokračovat v boji, dokud nenajde posledního překupníka jménem Bucho (Joaquim de Almeida). Mariachi se snaží k Buchovi dostat přes jeho poskoky. Při jedné z přestřelek jej zachrání majitelka knihkupectví (Salma Hayek), která Bucha zná a může tak k němu Mariacha dostat. Zabít Bucha, ale ani tak nebude jednoduché.

  1. Díl: Tenkrát v mexiku (2003)

– Po všem, co se stalo, se El Mariacho (Antonio Banderas) rozhodl žít v ústranní, podsvětí, ale nikdy nespí, a tak jej jednoho dne najme úplatný agent CIA Sands (Johnny Depp), aby mu pomohl překazit zabití prezidenta, který plánuje boss Barilla (Willem Dafoe).

Zuzana Dušková