3 koktejly pro krásnou postavu a pevné zdraví: nálož vitamínů pro každý den

Očišťující smoothie z ovoce a zeleniny jsou neuvěřitelnou vitamínovou bombou a zdrojem vlákniny. Podle některých odborníků díky těmto koktejlům můžete prodloužit své zdraví. Podle jiných podpoří proces hubnutí. V každém případě jsou recepty velmi levné, jednoduché a chutné. Jestli si chcete pochutnat a zároveň posílit své zdraví, vyzkoušejte je. Uvidíte, že nebudete litovat, a jsou velmi jednoduché na přípravu.

Koktejl z červené řepy a jablek

Na první recept potřebujete 2 červené řepy, 2 jablka, šťávu z 1 citronu, 500 ml vody a trochu medu. Řepu a jablka oloupejte, nakrájejte na kousky a vložte do mixéru. Zalijte vodou a citronovou šťávou. Promíchejte a hotový koktejl můžete dochutit malým množstvím medu, aby vám více chutnal. Díky tomuto koktejlu získáte vitamíny skupiny B, vitamíny A, C, E, K, železo, draslík, hořčík, betakaroten, luteiny, zeaxantiny, kryptoxantiny a flavonoidy.

Zdroj obrázku: Freepik

Rajčatový koktejl v italském stylu

Na tento recept potřebujete 3–4 zralá rajčata (velká), 1 střední cibuli, kousek řapíkatého celeru, petrželku, sůl a pepř. Rajčata spařte a oloupejte. Cibuli, celer a petržel oloupejte a nakrájejte na kousky. Vše vložte do mixéru a důkladně rozmixujte. Nakonec koktejl dochuťte solí a pepřem. Výsledek bude hustý a vynikající. Rajčata obsahují vitamín A, C, K, B6 a kyselinu listovou. Cibule zase obsahuje mnoho antioxidantů a velké množství vitamínu C.

Koktejl se špenátem

Tento recept je nejjednodušší, ale jistě nebude chutnat každému. Potřebujete hrst čerstvého špenátu, 1 okurku, citronovou šťávu a 200 ml vody. Špenát důkladně omyjte a vložte do mixéru. Okurku oloupejte, nakrájejte na menší kousky a přidejte do mixéru. Zalijte vodou a citronovou šťávou. Vše důkladně rozmixujte. Špenát obsahuje vitamíny A, C, K1, železo, hořčík, vápník a kyselinu listovou. Podle odborníků se jedná o prevenci proti rakovině.

Zdroj: https://www.eatthis.com/weight-loss-smoothies/