frogs-1517934_1920

3 rady, jak odstranit skvrny ze sprchového závěsu

Klasické plastové závěsy ve sprchových koutech jsou obětmi vlhkosti. Často se na nich objevují nejrůznější skvrny a tvoří se plísně. V článku najdete 3 praktické rady, které vám pomohou s efektivním čištěním tak, aby byl závěs vždy hygienicky čistý a pěkný na pohled.

Na čerstvé fleky pomůže voda a houba

V případě, že jde o čerstvé nečistoty, které ještě nejsou tolik zaschlé, stačí vlhká houbička. Když přidáte trochu mýdla či jiného čisticího prostředku, bude výsledek téměř dokonalý. Nejlépe tento způsob funguje hlavně ve chvíli, kdy se úklidu věnujete skutečně pravidelně a špína tak nemá příležitost pro opravdové usazení se na povrchu plastového závěsu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na horší nečistoty a vodní kámen zvolte ocet

Čištění octem pomůže koupelnému závěsu hlavně ve chvíli, kdy si na něj vzpomenete jen jednou za čas. Ocet si totiž poradí i s usazenými nečistotami. Velkým bonusem je také pomoc s odstraněním vodního kamene. Právě ten totiž velmi rád vytváří nevzhledné bílé mapy a šmouhy na plastových závěsech. Problém je horší hlavně v oblastech, kde se vyskytuje přirozeně tvrdá voda. Trocha levného a snadno dostupného octa však problém snadno vyřeší.

S jakou další špínou si hravě poradí ocet?

  • Je výborný na čištění zašlého vodního kamene
  • Skvěle se hodí pro leštění nerezových povrchů
  • Přidejte ho do vody pro vytírání pro zářivě lesklou podlahu
  • Pomůže při čištění lednice, kdy pohlcuje zápach

Bělidlo navrátí závěsu dávno ztracený lesk

I opravdu znavený koupelnový závěs, který je už napůl v koši, si ještě zaslouží svou šanci. Pokud je vyrobený z plastu, zkuste použít bělidlo. Do umyvadla nalijete vodu, přidáte trochu bělidla a vložíte závěs tak, aby se máchal celý. Nechte ho několik hodin máchat a následně vysušte ideálně na slunci. Uvidíte, že po tomto zákroku bude vypadat jako nový, takže možná ušetříte za pořizování nového.