Breast Feeding 1711486 1280

4 hlavní důvody, proč kojit děti mateřským mlékem

Kojení je prospěšné nejen pro samotné miminko, ale i pro jeho maminku, neboť posiluje vzájemný vztah a buduje důvěru. Mateřské mléko navíc obsahuje všechny důležité vitamíny, minerály, protilátky a probiotika. Najdeme v něm stovky významných látek, které nikde jinde s výjimkou mateřského mléka nejsou. Byla by proto škoda své dítě o to ochudit a krmit ho umělým mlékem, protože děti krmené mateřským mlékem jsou obecně:

  • Zdravější
  • Méně obézní
  • Lépe se vyvíjejí

Mateřské mléko posiluje imunitu

Mateřské mléko je nejlepší ochrana pro vaše miminko. Protilátky, které si vytváří vaše tělo jsou předávány do mléka a poskytovány dítěti. Nezáleží tedy jestli se jedná o období chřipek a nachlazení nebo období pylových alergií, vaše dítě bude přirozeně odolné a chráněné. Dokonce i když váš partner onemocní, protilátky, které si tělo vytvoří, budou předány do mléka a dítě se podobným komplikacím lehce vyhne.

Chrání před infekcemi

Podle mnoha studií se prokázalo, že kojené děti jsou mnohem lépe chráněny před infekcemi než děti na umělé stravě. Je to způsobeno především tím, že během kojení je vytvářen opakovaně střídající se tlak a podtlak na Eustachovou trubici, což podporuje její správný vývoj. Dítě je tak odolnější vůči zánětům středního ucha a infekčním onemocněním dýchacích a močových cest.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Předchází onemocněním a snižuje obezitu

Je dokázáno, že mateřské mléko se významně podílí na normální hladině cholesterolu i tlaku. Taktéž předchází riziku kardiovaskulárních onemocnění a infarktu. Dlouhodobé kojení až do přirozeného odstavení je rovněž spojováno s daleko menším rizikem obezity, protože mateřské mléko na rozdíl od toho umělého, neobsahuje tolik cukru.

Je pro miminko vždy na míru

Jednou ze zajímavostí, kterou jste možná nevěděli, je to, že mateřské mléko se mění v průběhu celého období, kdy je dítě kojeno. A to nejen během měsíců, ale i jednoho dne, nebo dokonce jednoho kojení. To znamená, že se přizpůsobuje okamžitým potřebám dítěte, což je nesmírně důležité pro jeho zdravý růst a celkový vývoj.