focused-iron-near-folded-clothes-rack

4 způsoby, které vyčistí připálenou žehličku během pár vteřin. Nebojte se netradičních metod

Připálená žehlička může být velký problém, zvlášť pokud na to přijdete při žehlení samotném. Může totiž poškodit oblečení. I tento spotřebič se časem opotřebuje a musíte ho vyčistit. Stačí jen chvilka nepozornosti a můžete zničit oblíbenou halenku. Vyplatí se na čištění žehličky použít domácí metody, kterými zajistíte, že se žehlička bude zase lesknout.

Jak si vyrobit účinný prostředek?

K vyčištění připálené žehličky můžete použít pouze dvě ingredience, které najdete doma. V misce stačí smíchat dvě lžíce jedlé sody a 1 lžíci octa. Tato pasta bude skvěle fungovat na připáleniny nejen na žehličce, ale také na jiných spotřebičích. Dejte si ale pozor, abyste pasty nepoužili mnoho. Může dojít k napěnění, a tím pádem by se směs dostala i do míst, kam nepatří.

Kromě toho můžete použít také jiné prostředky, například paracetamol. Je to sice neobvyklá metoda, ale tento oblíbený lék na bolest si rychle poradí se špínou na žehličce. Nahřejte žehličku, tabletu vezměte do pinzety a krouživými pohyby pohybujte po spáleninách. Nakonec žehlicí plochu přetřete vlhkým hadříkem, protože se tak snadno zbavíte všech zbytků.

Zdroj obrázku: Freepik

A jak může sůl pomoci při čištění žehličky?

K čištění žehličky můžete použít také sůl. Kuchyňskou sůl najdeme v každé domácnosti. Na dřevěné prkénko naneste vrstvu soli, poté žehličku zahřejte a přejeďte několikrát po prkýnku. Čištění ale provádějte pomalými pohyby, dokud nebudou připáleniny pryč. Jestliže máte teflonovou žehličku, sůl byste používat nikdy neměli.

Máte doma hliníkovou fólii? Můžete ji použít na čištění žehličky od připálenin. Vytvarujte z alobalu obyčejnou kouli, do které vtírejte žehlicí plochu. Snadno se tak zbavíte i silných nečistot. Vyplatí se žehličku pravidelně čistit, protože jinak si můžete poškodit oblečení, které vyžehlit potřebuje. V žehličce se pak může snadno objevit také vodní kámen, který vznikne kvůli používané vodě k napařování.

Zdroj: https://creativehomemaking.com/cleaning/general/how-to-clean-burnt-iron/