Dekolt1

5 kroků ke krásnému dekoltu, které oddálí známky stárnutí a zanechají sametovou pokožku

Pokožka je orgán, který se neustále vyvíjí a přizpůsobuje působení vnějších faktorů. Zejména ve zralém věku pak potřebuje intenzivnější péči, což platí především pro obličej a pleť dekoltu. Dekolt obdobně jako obličej představuje jednu z nejvíce namáhaných částí především ženského těla, jelikož často zůstává odhalený a vystavený působení škodlivin ovzduší a slunečnímu záření. Pokožka v dekoltu tak může podléhat běžným projevům stárnutí jako obličej, tzn. tvorbě vrásek, rozšiřování pórů nebo skvrnám. Péče o pleť dekoltu by tak měla být řešena speciálním přístupem.

Péče o pleť dekoltu

Chcete-li zajistit, že pleť na vašem dekoltu bude dlouhodobě zářit zdravím, je potřeba pravidelně aplikovat postupy, které jí pomáhají udržet flexibilitu. Mezi nejdůležitější faktory, které se podepisují na zdraví pleti dekoltu, se řadí:

  • hydratace,
  • dodržování pitného režimu,
  • správné odívání,
  • procvičování kůže,
  • spánek.
Zdroj obrázku: Freepik

Hydratace

Pro zachování zdravé a svěží pokožky dekoltu je nutné používat vhodnou kosmetiku, a to především takovou, která obsahuje hydratační složku. Kromě základního hydratačního krému lze využít také výživná séra pro krk a dekolt.

Dodržování pitného režimu

Kromě vnější hydratace je pro zdravou pleť velmi významná také hydratace vnitřní. Aby měla kůže dostatek vláhy, měli byste dodržovat pitný režim a denně vypít alespoň 1,5 litru vody.

Správné odívání

Vrásky v dekoltu se mohou objevit také vlivem nevhodného spodního prádla. Nedostatečná podpora poprsí vede k protahování kůže a nadměrnému vypínání, jež se následně může projevit krabatěním.

Zdroj obrázku: Freepik

Procvičování kůže

Nejvhodnější pro tyto účely je tzv. obličejová jóga. Jejím prostřednictvím se kůže natahuje a stahuje, a tím dochází k jejímu prokrvování. Cvičení byste měli provádět denně.

Spánek

Zdravý spánek je důležitý především kvůli regeneraci pokožky. Důležitým faktorem je v tomto případě i poloha spánku – nevhodné jsou veliké polštáře nebo spaní na břiše.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/decolletage