Pretty White Woman Playfully Touching Chin With Finger While Looking City

5 tipů, jak být v dnešním světě šťastný: dejte sbohem stresu a žijte přítomností

V moderním světě se nachází mnoho nástrah a tlaků, které nás nutí neustále něco dělat, něčím se zabývat a být neustále aktivní. Někdy je toho ovšem příliš mnoho a my často nevíme, jak z toho. Sociální sítě nám ukazují, jací bychom měli být, co jíst a co dělat ve volném čase, abychom žili správně. Je toho ovšem tolik, že to nemůže zvládnout žádný normální člověk. Zde je pár jednoduchých tipů, jak se v moderním světě nezbláznit.

Žádný telefon před spaním

O tomhle jste již určitě slyšeli. Modré světlo pro nás není dobré, a to především před spaním. Narušuje funkce mozku, které přijímají signály pro spánek, takže nemůžete usnout, když dlouho používáte svůj chytrý telefon. Doporučuje se proto vypnout všechna elektronická zařízení, televizi a samozřejmě také smartphone, a to alespoň hodinu před spaním. Místo toho si přečtěte knihu nebo zahrajte společenské hry.

Až budete jednat s partnerem, dětmi nebo přáteli, odložte svůj mobilní telefon. Dívejte se na své blízké, dávejte pozor na jejich chování a pozorně je poslouchejte. Uvidíte, že s nimi budete mít mnohem lepší vztahy. Žít v přítomnosti dnes není snadné. Pokud s tím máte problém, telefon úplně vypněte, schovejte nebo ho alespoň položte displejem dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Seznamy štěstí a změna hesla

Vytvořte seznam 10 lidí, díky kterým se cítíte šťastní. Může to být kdokoli od přátel a rodiny až po spisovatele a myslitele. Seznam pravidelně kontrolujte, a až budete ve stresu, zavolejte některému z těchto lidí nebo si přečtěte knihu od oblíbeného autora. Změňte si heslo na počítači na něco inspirativního, co vám vždy připomene, co je pro vás v životě důležité. Zní to jako hloupost, ale skutečně to funguje.

Choďte ven, jak nejčastěji můžete

Poslední tip je velmi jednoduchý: jděte na procházku a vyčistěte si hlavu. Zní to snadno a skutečně to snadné je. I přesto vám to může hodně pomoci, abyste se cítili lépe a byli zdravější. Bude se vám také lépe spát. Pochopitelně ale při těchto procházkách musíte nechat telefon v kapse nebo v batohu. Dívejte se kolem sebe. Uvidíte, že i v dobře známém místě objevíte vždy něco nového.

Zdroj: https://bakadesuyo.com/2018/04/how-to-be-happy-2/