Diet Concept With Sporty Woman Kitchen

9 nejhorších kombinací na talíři, po kterých tělo přibírá

Nadváha a obezita jsou vážným sociálním problémem, který postihuje stále mladší lidi. Studie říkají, že každý pátý náctiletý má nadváhu a vysoký krevní tlak. Hledání viny nepomůže. Práce na vytvoření zdravých stravovacích návyků ano.

Nadváha a obezita mezi nejmladšími

Výzkumy ukazují, že problém nadváhy a obezity se ve společnosti prohlubuje. Kde začít s jeho odstraňováním? Nejlépe fyzickou aktivitou a změnou stravovacích návyků. Jakým kombinacím potravin je třeba se vyhnout, abyste – bez ohledu na věk – nepřibírali?

Zdroj obrázku: Freepik

Na co raději zapomenout?

  1. Ovocné knedlíky nekombinujte se smetanou a cukrem. Jde o kalorickou bombu plnou bílé mouky, sacharózy a fruktózy.
  2. Strávit knedlíky z bílé mouky trvá déle, protože neobsahují vlákninu zabraňující přejedení. Spousta lidí jich kvůli tomu sní více, než by chtěla. Jejich zalití omáčkou s obsahem tuku, smetany a mouky zvyšuje kalorickou hodnotu. Přidáte-li červené maso, je to ještě horší.
  3. Brambory nekonzumujte s tučnými omáčkami. Nejkaloričtější verzí brambor jsou bramboráky a hranolky, protože jsou smažené v tuku.
  4. Špatnou volbou jsou vejce s majonézou, protože samotná vejce obsahují tuk a nestojí za to k nim přidávat ještě ten další z majonézy.
  5. Ořechy sice mají vysokou nutriční hodnotu, ale obsahují hodně kalorií. Proto k pokrmům s nimi nelijte olej.
  6. Průmyslově vyrobené cereálie se sladkým jogurtem patří k oblíbeným snídaním. To je ale chyba. Jezte raději bílý jogurt s přírodními ovesnými vločkami a přidejte čerstvé ovoce.
  7. Bílé pečivo se slazenou marmeládou obsahuje tolik jednoduchých cukrů jako čokoládová tyčinka. Volte proto celozrnné pečivo a chléb.
  8. Sníte o večeru ve francouzském stylu? Modrý sýr, víno a hrozny, taková kombinace zní lákavě, ale je vysoce kalorická.
  9. Pivo je alkohol, tedy slušná porce prázdných kalorií. Konzumace slaného pečiva jeho vydatnost jenom zvyšuje.
Zdroj: https://www.ox.ac.uk/news/2022-07-19-more-children-aged-8-17-trying-lose-weight-decade-ago-including-children-healthy, https://www.dailymail.co.uk/health/article-7545707/Twice-children-high-blood-pressure-did-decade-ago.html, https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/weight-loss/weight-loss-food-combinations-you-should-avoid/photostory/92252493.cms?from=mdr