Akné na zádech trápí ženy každého věku. Změna jídelníčku i síla přírodních prostředků dokážou zázraky

Akné nás dokáže potrápit nejen v teenagerském věku. Obzvlášť nepříjemné bývá akné na zádech. Pořádně na něj nevidíte, a tím pádem je i obtížnější s ním bojovat. Je však třeba zaměřit se hlavně na příčiny vzniku, jako na samotnou léčbu vyrážek.

Jaké příčiny vedou k tvorbě akné

Akné se objevuje nejčastěji na vrchní části zad a ramenou. Nadměrná aktivita mazových žláz vede k jejich ucpávání a to vytváří vhodné podmínky pro růst bakterií. Příčiny mohou být v různých hormonálních poruchách. To však sami nezjistíte tak snadno. Proto pokud vás tento problém trápí už dlouho a vše, co se dalo, jste vyzkoušeli, určitě zajděte za vaším lékařem. Ten vás může poslat na různá vyšetření, abyste zjistili, které hladiny ve vašem organismu nejsou v normě.

Čtěte také:  Zklidnit trávení po těžkém jídle pomohou přírodní prostředky, které běžně máme v kuchyni

Příčiny však nemusí být tak vážné. Nejčastěji za akné může nesprávná strava. Největším spojencem kožních problémů je právě cukr. Proto jej úplně vyřaďte nebo jej přijímejte jen ve formě ovoce a jiných přírodních formách. Vyhýbejte se potravinám s vysokým glykemickým indexem. A samozřejmě úplně vynechejte mastná jídla a fast foodům se vyhýbejte na kilometry.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte také na méně důležité faktory

Kterým může být například i oblečení, které nosíte. Určitě volte volné oblečení složené hlavně z bavlny. To dovolí vaší pokožce dýchat. Posviťte si i na kosmetiku, kterou používáte. Ke koupání volte jemnou kosmetiku bez obsahu alkoholu. Ta pokožku zbytečně vysušuje. Používejte také jemné houby a kartáče s dlouhou rukojetí. Díky tomu dosáhnete na celou plochu zad a jemně si promasírujete pokožku. Jednou týdně si dopřejte i peeling. Tím odstraníte odumřelou kůži a přebytečný maz, čímž uvolníte i póry.

Čtěte také:  Plíseň už nebude problém. Čtyři přírodní produkty s ní rychle zatočí

Určitě jako první sáhněte do bylinné lékárničky. Koupel, do které přidáte odvar z heřmánku, šalvěje a trikolóry, dokáže s vaší pokožkou zázraky. Bude čistá, uvolněná i bez případného svědění. Bylinky přidejte také do své stravy, protože vám pomohou v boji proti akné i zevnitř. Budete překvapeni, ale pekárenské kvasinky můžete použít i jako přírodní masku. Smíchejte 1/4 kostky droždí s trochou mléka, aby se vytvořila hustá pěna. Aplikujte na postižená místa, nechte 20 minut působit a opláchněte vlažnou vodou. Pokožka bude krásná a hladká.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/body-and-physical-health/a20212414/how-to-get-rid-of-body-back-acne/