Akné na zádech trápí ženy každého věku. Změna jídelníčku i síla přírodních prostředků dokážou zázraky

Akné nás dokáže potrápit nejen v teenagerském věku. Obzvlášť nepříjemné bývá akné na zádech. Pořádně na něj nevidíte, a tím pádem je i obtížnější s ním bojovat. Je však třeba zaměřit se hlavně na příčiny vzniku, jako na samotnou léčbu vyrážek.

Jaké příčiny vedou k tvorbě akné

Akné se objevuje nejčastěji na vrchní části zad a ramenou. Nadměrná aktivita mazových žláz vede k jejich ucpávání a to vytváří vhodné podmínky pro růst bakterií. Příčiny mohou být v různých hormonálních poruchách. To však sami nezjistíte tak snadno. Proto pokud vás tento problém trápí už dlouho a vše, co se dalo, jste vyzkoušeli, určitě zajděte za vaším lékařem. Ten vás může poslat na různá vyšetření, abyste zjistili, které hladiny ve vašem organismu nejsou v normě.

Příčiny však nemusí být tak vážné. Nejčastěji za akné může nesprávná strava. Největším spojencem kožních problémů je právě cukr. Proto jej úplně vyřaďte nebo jej přijímejte jen ve formě ovoce a jiných přírodních formách. Vyhýbejte se potravinám s vysokým glykemickým indexem. A samozřejmě úplně vynechejte mastná jídla a fast foodům se vyhýbejte na kilometry.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte také na méně důležité faktory

Kterým může být například i oblečení, které nosíte. Určitě volte volné oblečení složené hlavně z bavlny. To dovolí vaší pokožce dýchat. Posviťte si i na kosmetiku, kterou používáte. Ke koupání volte jemnou kosmetiku bez obsahu alkoholu. Ta pokožku zbytečně vysušuje. Používejte také jemné houby a kartáče s dlouhou rukojetí. Díky tomu dosáhnete na celou plochu zad a jemně si promasírujete pokožku. Jednou týdně si dopřejte i peeling. Tím odstraníte odumřelou kůži a přebytečný maz, čímž uvolníte i póry.

Určitě jako první sáhněte do bylinné lékárničky. Koupel, do které přidáte odvar z heřmánku, šalvěje a trikolóry, dokáže s vaší pokožkou zázraky. Bude čistá, uvolněná i bez případného svědění. Bylinky přidejte také do své stravy, protože vám pomohou v boji proti akné i zevnitř. Budete překvapeni, ale pekárenské kvasinky můžete použít i jako přírodní masku. Smíchejte 1/4 kostky droždí s trochou mléka, aby se vytvořila hustá pěna. Aplikujte na postižená místa, nechte 20 minut působit a opláchněte vlažnou vodou. Pokožka bude krásná a hladká.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/body-and-physical-health/a20212414/how-to-get-rid-of-body-back-acne/