Woman With Towel Head Bare Shoulders Facial Closeup

Akné netrápí jen mladou pokožku. Časté chyby při péči o pleť problém jen zhoršují

Problémy s pletí se objevují především během dospívání, akné ale může potrápit i dospělé osoby. Jaké jsou správné způsoby péče o pokožku obličeje, díky kterým získá zpět zdravý vzhled a skvělou kondici? Základem je každodenní péče, která sestává z několika systematických kroků. Když si na ně zvyknete, pleť bude zářit zdravím.

Nedostatečné čištění pleti

Je chybné myslet si, že každodenní nanášení krému na pleť je dostatečné. Obličej je totiž potřeba každý den důkladně umýt. Použít k tomu můžete speciální mýdla nebo čisticí tonikum. Vyplatí se použít i čisticí gel, který obsahuje přírodní složky. Umyjte si obličej vodou, naneste malé množství gelu na ruce a krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky. Opakujte ráno a večer.

Používejte také jemné gely, mýdlo nebo speciální pastu, které vaši pokožku nevysuší. Nezapomeňte ji po každém mytí důkladně hydratovat. Jako základ poslouží růžová voda nebo tonikum na přírodní bázi. Před použitím jakéhokoliv krému nejprve zjistěte svůj typ pokožky. Pokud je spíše mastná, vyhněte se vysoce hydratačním přípravkům, které by problém mohly jen zhoršit.

Zdroj obrázku: Freepik

Krémy bez UV ochrany

Svou pleť dostatečně chraňte před sluncem, především v létě. Obličej by neměl být vystavený slunečním paprskům na delší dobu, protože způsobují rychlejší stárnutí pokožky. Při vysokých teplotách používejte ochranné krémy s vysokým UV faktorem. Předejdete tak vylučování většího množství mazu, a tím i nežádoucím pupínkům.

Strava má také zásadní vliv na zdraví pokožky. Jezte hodně ovoce a zeleniny a také potraviny bohaté na vitamín B2 a B6. Také zinek urychluje hojení akné. Ideálními potravinami jsou ryby, fazole, celozrnné výrobky, játra, vejce, meruňky, rajčata, špenát, banány, mrkev, mořské plody, dýňová semínka, sója, droždí, máslo, dále pak hovězí a vepřové maso, sýry a mléko. Naopak se snažte vyhnout čokoládě, kávě nebo ostrému koření.

Zdroj: https://www.editorji.com/lifestyle-news/if-you-are-making-these-mistakes-then-you-are-not-nursing-your-acne-right-1632632576688