redhaired-woman-flu-infection-virus-health-care-light-background

Alergie se nám nevyhýbají ani v zimě. Nebezpečí hrozí tam, kde to nejméně čekáme

V podzimní a zimní čas mnoho lidí tráví více času doma. To znamená, že pokud doma dýcháte suchý vzduch, který je povětšinou znečištěný, mohou se objevit alergie, které ale přichází bez příznaků. Myslíte si, že rýmu a svědění očí máte jen v určité místnosti a v určitém období? Alergie se mohou objevit i v zimě, kdy už stromy ani rostliny nekvetou.

Musíte se zbavit roztočů v domácnosti

Není pravdou, že alergie vznikají pouze na jaře. Doma máme škůdce, roztoče a další bakterie po celý rok, a tak se alergie může objevit kdykoliv během celého roku. Dospělých alergiků podle lékařů přibývá, a je tak načase zatočit s nečistotami a bakteriemi, které máte doma. Je zapotřebí například pravidelně větrat, měnit ložní povlečení nebo uklízet i na místech, kde se roztoči mohou rychle množit.

Lékař vám může předepsat různé léky na zmírnění příznaků alergie, bohužel to ale neřeší onen palčivý problém, kde se vůbec alergie vzala. Pokud u vás rýma nezmizí do sedmi dní, nepodceňujte ji. Někdy totiž sama nezmizí, protože alergeny máte v domácnosti neustále. Rýma se může zhoršovat a k ní se přidat i další potíže, jako je kašel nebo bolest kolem očí, které můžou slzet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se před roztoči ochránit?

Příznaky alergické rýmy jsou dané prachem, ve kterém nejen žijí roztoči, ale i další nečistoty zde dostávají možnost se množit a dostat se do celého bytu. Největším problémem bývá ložnice, kde trávíme hodně času. V posteli čeká nejvíce roztočů, proto je potřeba nejen pravidelně měnit povlečení, ale také čistit samotnou matraci. Musíte také dostatečně větrat, například než odejdete do práce.

I v pokojích je potřeba pravidelně luxovat a větrat, děti jsou mnohem citlivější na změny v ovzduší. Můžete si pořídit například čističky vzduchu, ty moderní už jsou natolik vyspělé, že se vám doma bude dýchat úplně jinak, zbavíte se bakterií a virů, a některé modely dokonce umí zvlhčovat vzduch.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/winter-allergies