Roll Aluminum Foil Isolated White Background

Alobal se hodí mít vždy připravený u dřezu. Předejde zbytečným problémům

Alobal má v kuchyni spoustu využití, ale možná nevíte, jak ho využít ještě jinak. Hodí se na balení hotového jídla nebo při pečení, ale má také jednu překvapivou funkci, o které možná ani nevíte. Málokdo tuší, jak alobal využít, a přitom vám tento trik může ušetřit spoustu peněz a také času. Proč je alobal tolik oblíbený?

Alobal je součástí každé kuchyně

Hliníková fólie je velmi oblíbená v případě, že potřebujeme zabalit hotové sendviče nebo uvařené jídlo. Vhodný je také na balení svačin, ale někteří lidé v něm dokonce také pečou dezerty nebo maso. Alobal ale není vhodný do trouby, protože se z něj mohou uvolňovat nebezpečné látky, které se dostanou do jídla a následně do našeho těla.

Alobal hojně využívají také ženy, které si pravidelně barví vlasy. Zbavíte se také hybridního laku. Hliníková fólie má také jednu funkci, o které možná ani nevíte. Vyplatí se mít kuličku alobalu u sebe, když myjete nádobí. Tento trik je opravdu zajímavý a skutečně funguje. Snadno vyčistíte dřez a navíc si alobalem zajistíte, že nebude trpět kuchyňský odpad.

Zdroj obrázku: Freepik

Hliníková fólie pomůže se dřezem

Alobal by se nikdy neměl dávat do předehřáté trouby, ale mnoho lidí to tak dělá. Vhodnější je použití pečicího papíru, který je přímo do trouby určený. Hliníková fólie se pak bude hodit hlavně ke dřezu, kde bude plnit velmi důležitou funkci. Můžete alobal zmačkat do kuličky a vyčistit s ní připáleniny nebo zbytky jídel. Hodit se bude také v případě, že chcete ochránit odpad.

Vyhnete se ucpanému odtoku, protože se tam snadno dostanou nejen zbytky jídel, ale mnoho lidí do odtoku lije také použitý olej. Mnohem lepší bude ho slívat do nádoby a tu potom odnést do kontejneru, který je k tomu určený. Pokud ale máte potřebu olej vylít do dřezu, vyložte ho právě alobalem. Zabráníte tak zničení trubek.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/5-ways-to-use-aluminum-foil-to-clean-247057