Aloe vera je zázrak pro pleť. Zanechá ji svěží, hydratovanou a zářící krásou

Aloe vera je nejen dekorativní rostlinou, ale také může pomoci při zdravotních a jiných komplikacích. Díky jejímu gelu se můžete snadno zbavit podrážděné pokožky například po štípnutí komárem. Její pěstování je přitom velmi snadné, nemusíte se o ni téměř starat.

Z jaké ingredience si udělat krém na léto?

Aloe vera je velmi zdravá rostlina, respektive gel, který vymačkáte z jejích listů. Existuje přitom několik stovek druhů této rostliny, na kosmetické přípravky se ale hodí pouze dva, a to aloe vera a aloe stromovitá. Obsahují totiž spoustu živin, jako jsou vitaminy A, skupina B, C nebo D, a také jsou plné vápníku, chromu nebo manganu.

Aloe vera je bohatá na enzymy a aminokyseliny. Všechny tyto živiny se hodí právě do kosmetických přípravků a jistě víte, že takové najdete ve všech drogeriích. Aloe totiž regeneruje, ale také vyhlazuje a vyživuje podrážděnou pokožku. Díky této rostlině budete mít zářivější pleť, protože zakryje nedokonalosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Z aloe stačí jen vymáčknout gel

Obnovuje strukturu pokožky a odstraňuje z ní toxiny. Krémy, které aloe vera obsahují, jsou skvělým způsobem, jak pokožku vyživit a dodat jí potřebnou hydrataci. Zamiluje si ho každá žena, která má problém se suchou pletí a potřebuje hydrataci. Zklidní nejen spáleniny od slunce, které mohou být velmi bolestivé, ale také si poradí se štípanci od komárů.

Jizvy díky gelu z aloe vera budou méně viditelné. Urychlujte také růst vlasů a zklidní pokožku hlavy, pokud na ní máte lupy nebo ji máte podrážděnou. Díky tomu budou prameny vlasů lesklé a ochrání vás před odlupováním pokožky. Pokud budete chtít použít gel z rostliny, musíte mít alespoň tři roky starý kousek. Ten bude obsahovat cenné složky. Omyjte listy, odstraňte jejich hroty a poté podélně rozřízněte. Vymačkejte gel, naneste na podrážděnou pokožku a zbytek gelu můžete vložit do lednice.

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/9-aloe-vera-benefits-for-face-skin/