hands-1327811_1920 (2)

Ani v zimě nemusejí ruce ztrácet hebkost, pomohou zábaly, rostlinné oleje nebo peeling

V zimě pokožka rukou doslova trpí. Mráz, sníh a suchý chladný vzduch poškozují a vysušují pokožku, důsledkem toho epidermis na rukou praská a vznikají bolestivé rýhy. Ruce nevypadají dobře, může ale dojít také k ekzému a pokožka je náchylnější k mykotickým onemocněním a zánětům kůže. Pomoci mohou drahé krémy, ale snazší a efektivnější jsou přírodní prostředky, které pomohou navrátit rukám krásu. Co pomůže na vysušenou pokožku rukou?

Parafínové zábaly

Starý dobrý parafín koupíte za pár korun v drogerii nebo lékárně. Prodává se ve formě kuliček nebo v jiném pevném skupenství a po zahřátí na cca 50 °C začne tát. Kromě v misce nahřátého parafínu si připravte krém na ruce a výživný rostlinný olej, jako je olej olivový nebo z černého kmínu. Ruce potřete krémem nebo olejem a vložte na několik minut do připravené misky s parafínem. Následně ruce vyndejte, zabalte do folie a ručníku a užívejte si příjemného a vyživujícího tepla. Po 30 minutách zábal odstraňte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Lázně z olivového oleje

Kromě parafínu je skvělý pomocník na ruce olivový olej, též ricinový nebo z černého kmínu. Tyto rostlinné oleje účinně zvláční a zregenerují suchou a podrážděnou pokožku. Zahřejte jemně olej a ponořte do něj ruce. Máčejte ruce a jemně masírujte asi 30 minut, výživné látky se tak dobře vstřebají do pokožky. 

Zábal z lněného semínka

Dalším pomocníkem při suché pokožce je lněné semínko. Suchá semínka zalijte vroucí vodou, dobře promíchejte a poté přeceďte. Počkejte až trochu vychladnou, přendejte je do misky a vložte ruce do semínek. Jemně masírujte po dobu asi 5 minut. Ruce budou příjemně hebké a vyživené, poté ošetřete krémem. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Domácí peeling

Po práci s dezinfekcí nebo na zahradě mohou být ruce podrážděné, ale pokožka může být také neúměrně hrubá. Pro zvláčnění si připravte domácí peeling, který pomůže zjemnit pokožku, ale také odstranit šupinky odumřelé kůže. V misce smíchejte cukr, citronovou šťávu a olivový olej, dobře promíchejte a naneste na ruce, které jemně drhněte. Nechte působit, poté omyjte vlažnou vodou a ruce ošetřete krémem, pokožka bude jasná a zcela hebká.