peanut-butter-3216263_1280

Arašídové máslo nejen do jídla. Dokáže napravit mnoho nedokonalostí v domácnosti

Arašídové máslo je velmi zdravá alternativa k tradičním máslům a sladkým sendvičovým krémům. Arašídové máslo se vyrábí z arašídů a je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a prospěšných mastných kyselin. Nemůžeme nezmínit, jak bohatým zdrojem energie je. Arašídové máslo lze použít nejen jako potravinu, ale také k čištění povrchů nebo v boji proti škůdcům. Jaké další neobvyklé využití má arašídové máslo?

Pomoc v boji proti hmyzu a myším

Arašídové máslo chutná nejen lidem, ale také myším a švábům. Jeho vůně tak účinně přiláká škůdce, kteří se mohou v domě pohybovat. V případě myší nahraďte sýr arašídovým máslem. Pokud vás trápí švábi, dejte na různá místa sklenice s trochou arašídového másla. Mravenců se zbavíte za pomoci arašídového másla, smíchaného se lžičkou boraxu a lžičkou jedlé sody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvrny od vosku a hmyzu

Arašídové máslo se také dokáže vyrovnat s voskovými skvrnami na karoserii auta. Měkkou houbou naneste arašídové máslo na znečištěný povrch a otřete jej kruhovými pohyby. Pruhy okamžitě zmizí. Arašídové máslo také vyčistí okna a nárazník od skvrn od hmyzu. Znečištěný povrch otřete arašídovým máslem, které necháte 20 minut působit a následně opláchnete vodou.

Čištění povrchů z kůže a vinylu

Arašídové máslo díky své mastné konzistenci dokonale vyčistí a rozzáří kožený či vinylový nábytek a předměty. Kromě toho se jím vyplní škrábance, materiál bude pružnější a silnější. Máslo vetřete krouživými pohyby a zbytky otřete lešticí utěrkou.

Vyrovnání škrábanců

Zajímavé je, že arašídové máslo může také vyplnit škrábance na dřevěném nábytku nebo podlaze. Stačí potřít poškrábaný povrch, vyplnit škrábance a nechat rýhy několik dní zaschnout. Rýhu a její okolí následně otřete. Pomocí arašídového másla můžete také opravit CD a DVD. Pokud jsou na nich drobné škrábance, vmasírujte do nich arašídové máslo a následně je otřete hadříkem.