Aspirin dokáže mnohem víc než bojovat s horečkou. Tato neobvyklá použití zná málokdo

Kyselina acetylsalicylová je známá spíše jako aspirin. Nejčastěji je možné ho zakoupit ve formě tablet. Je známý pro své léčivé účinky, působí proti bolesti, je protizánětlivý a antipyretický. Získal si příznivce po celém světě.

Je užitečný také v jiných, mnohdy překvapivých situacích

Pomocí aspirinu můžete například zlepšit stav svých rostlin. Použijte tablety aspirinu, které rozpusťte v litru vody. Roztok nalijte do rozprašovače a postříkejte rostliny, které jsou napadené škůdci. Řezané květiny ve váze vydrží delší dobu, pokud vložíte jednu tabletu aspirinu do vázy.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin přinese úlevu i pro bolavé nohy. Stačí dát několik tablet do misky s teplou vodou a namočit do ní nohy. Zlepšíte si stav svých nohou i popraskaných pat. Pomůže také proti kuřím okům, které se často na nohou tvoří. Vyrobte si domácí pastu – půl lžičky citronové šťávy smíchejte se stejným množství vody, přidejte nadrcený aspirin. Musí vzniknout hustá pasta. Směs aplikujte přímo na bolestivé místo, přitlačte folií na 15 minut a poté odstraňte pomocí pemzy.

Aspirin pomůže proti lupům a posílí obarvené vlasy

Lupy jsou problémem, se kterým se někdy potýkal snad každý z nás. Pokud ale při každodenní péči použijete aspirin, můžete si od lupů pomoci. Tabletu stačí rozdrtit a smíchat s trochou šamponu. Vlasy si umyjte jak obvykle a poté důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Tuto léčbu provádějte každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud si vlasy barvíte a často chodíte do bazénu, mohou se vlasy oslabit. Pokud máte světlé vlasy, můžete je po vystavení chlóru chránit aspirinem. Stačí rozpustit tablety ve vodě a směs nanést na vlasy. Nechte 10 minut působit a poté důkladně opláchněte vodou.

Kyselina, kterou aspirin obsahuje, pomůže při léčbě akné. Rozmíchejte prášek z rozdrcené tablety s trochou vody, vytvořte hustou pastu a aplikujte na postižená místa. Po dvou minutách obličej opláchněte vodou.

Zdroj: https://experthometips.com/12-uses-for-aspirin-beauty