Pharmacy 3087596

Aspirin nejenom na horečku, ale také jako zázrak pro vlasy

Ibuprofen a Aspirin jsou nejznámějšími analgetiky po celém světě. Snad úplně každý z nás, alespoň jednou za život tuto pilulku zkonzumoval. Ať už se jednalo o nachlazení, chřipku, bolest hlavy, zubů, menstruačních potíží či jíných bolestí, Aspirin je nejznámějším analgetikem již dlouhá desetiletí. Pamatujete si, co užívaly naše maminky či dokonce i babičky na bolest zubů a hlavy? Byl to právě Aspirin, který se dá využít i na mnoho jiných způsobů. Jsou udivující, ale fungují.

Trochu historie Aspirinu

Aspirin se může těšit své oblibě mezi lidmi po celém světě již více než 120 let. Nejznámější lék, tedy složka kyselina salicylová byla izolována chemiky Felixem Hoffmannem a Arthurem Eichengrünem v srpnu roku 1896. Tento název se zdál být velmi dlouhý a složitý, a tak jej lékárnické firmy přejmenovaly na dnešní Aspirin či Acylpyrin. Díky své oblibě mezi lidmi, se tohoto léku vyprodukuje až 40 000 tun ročně.

Jak bylo zmíněno výše, Aspirin lze využít i na mnoho jiných způsobů. Například pro odstranění lupů z vlasů. Zní to velmi zvláštně, viďte. Ale věřte, že je tento způsob velmi efektivní, a nejen že se zbavíte lupů, vaše vlasy budou mít krásný, zdravý vzhled, budou hebké a lesklé. Jestliže jste vyzkoušeli všechny možné přípravky, šampóny a masky, ale stále máte šupinatou, svědivou pokožku hlavy, zkuste ještě dát možnost Aspirinu.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak Aspirin použít

Nepochybujte o Aspirinu! Vyzkoušejte tento účinný šampon s Aspirinem a jistě budete mile překvapeni. Nemusíte kupovat drahé kokosové oleje, bambucké máslo, pšeničné otruby a jiné produkty. Bohatě vám postačí tyto ingredience:

  • 3-4 tablety Aspirinu
  • šampón
  • maska na vlasy

Postup je více než jednoduchý. V hmoždíři či hrnku rozdrťte dvě tabletky Aspirinu a vmíchejte do šampónu. Tuto směs naneste na mokré vlasy a nechte působit alespoň pět a více minut. Poté šampón opláchněte běžným způsobem. Nyní je čas na zbylé tablety. Rozdrťte je a vmasírujte ke kořínkům vlasů. Nyní nechte opět Aspirin působit po dobu deseti minut. Opláchněte vlasy. Zkusit můžete i druhý způsob – rozdrťte čtyři až pět tabletek Aspirinu a přidejte je do vlasové masky. Doporučujeme použít takovou, která obsahuje alespoň některé antioxidanty. Nyní naneste masku i s Aspirinem a opět nechte působit po dobu alespoň pěti minut. Kyselina salicylová obsažená v Aspirinu zvlhčuje a dokáže zlepšit zarudlou a poškozenou pokožku hlavy. K tomu, abyste dosáhli nejlepších výsledků, použijte Aspirin jednou týdně, nikoli vícekrát.