Kitchen 1336160 1920 (1)

Ať je radost vařit i péct, uspořádaná kuchyně dělá zázraky

Kuchyň je většinou nazývána srdcem celého domu. Využívá se nejen k přípravě jídel, konají se zde vážné rozhovory, posezení nad kávou s přáteli či večírky. Jestli chystáte rekonstrukci kuchyně, pomohou vám následující tipy, které zlepší nejen vzhled, ale také funkčnost místnosti. 

Hodně udělá přeskládání nábytku

Jestli vás trápí nedostatek místa při otevírání ledničky nebo máte malou pracovní desku, možná bude stát za to nábytek v kuchyni celý přeskládat. Zařízení by mělo být uspořádáno tak, aby vám nikde nic nevadilo, zvláště když budete vařit pro více lidí. Lednička by měla být umístěna na kraji, vedle ní ponechte prostor pro umyté nádobí a za ním instalujte dřez.

Na kuchyňské lince si vyhraďte velkou pracovní plochu, na kterou naváže sporák, z druhé strany vedle něho využijete menší odkládací místo například pro talíře. Takovéto rozmístění vám usnadní a urychlí vaření. Můžete také zvětšit úložné prostory. K tomu stačí zakoupit další vybavení, do kterého můžete schovat hrnce nebo pánve. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zohlednit by se mělo také ekologické hledisko. Do skříněk můžete schovat odpadkové koše na tříděný odpad. Kuchyň bude vypadat estetičtěji, protože koše budou schované, zároveň budete tříděním šetřit přírodu. Odpadkový koš na směsný odpad umístěte pod dřez. Pod dřez na volné místo můžete také instalovat filtr na úpravu pitné vody, díky kterému poteče čistá a zdravá voda přímo z kohoutku. 

Do malé kuchyně si dejte světlou barvu, která prostor zvětší

Jestli máte malou kuchyň, bude potřeba prostor opticky zvětšit. Vyberte si tedy nábytek světlé barvy, které budou odrážet světlo. I v kuchyni můžete použít zrcadlo. Není to sice obvyklé, ale je to originální a prostor se také zvětší. 

Při výběru dlaždic koukejte hlavně na materiál. Myslete také na parametry kuchyně. Dlaždice:

  • Neměly by klouzat.
  • Měly by být vysoce odolné proti vlhkosti.
  • Měly by být pevné v ohybu.

V tomto případě vám může pomoci odborník ve stavebnictví. Až najdete správný materiál, věnujte se vzorům. Na zeď můžete dát třeba porcelánové dlaždice, nebo imitaci cihel. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Někteří se do rekonstrukce pustí sami, jiní si raději najmou odborníka a firmy, které jim poradí a celý proces zvládnou lépe. Jestliže si ale někdo myslí, že rekonstrukce kuchyně bude trvat dva dny, není tomu tak. Úprava kuchyně se může protáhnout klidně na několik týdnů.