Ať je spánek zase klidný. Od bolesti a pálení nohou uleví bylinky nebo cvičení

Nohy nesou celou váhu těla a umožňují nám pěší přesun z místa A do místa B. Bolest nohou nebo jejich pálení je pak limitující a velmi nepříjemná záležitost. Pálení postihuje naše nohy především v létě a může mít více příčin, jako jsou letní suché počasí, únava nebo různá onemocnění, například plíseň, diabetes nebo tzv. syndrom neklidných nohou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bylinky osvěží a zklidní

Thymol je látka, která ulevuje od bolesti i zánětů a dezinfikuje. A kde ho seženeme? Správná otázka s jednoduchou odpovědí. Tuto látku obsahuje tymián. Čerstvé snítky tymiánu stačí vložit do nádoby a zalít vroucí vodou. V zakryté nádobě necháme louhovat zhruba 12 až 15 minut, podobně jako to děláme u bylinkového čaje. Po lehkém zchladnutí přelijeme do lavoru a do této lázně ponoříme nohy na 20 minut. Na pokožku nohou příznivě působí také olivový olej. Kromě toho tento produkt zmírňuje záněty. Pomůže nám i od ledových nohou, do kterých stačí vmasírovat ohřátý olivový olej.

Syndrom neklidných nohou spánku nepřeje, co s tím?

Jedná se o velmi časté onemocnění, které v naší republice trápí desetinu obyvatelstva. Bohužel doposud nejsou zcela známé příčiny, respektive spouštěče této divné, otravné bolesti nebolesti. Původcem mohou být hlavně následující faktory:

  • genetická predispozice,
  • nedostatek železa,
  • neurologické potíže,
  • jiná onemocnění.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dost často může tyto obtíže zmírnit například cvičení, které prokrví nohy i celý organismus. Velmi vhodné jsou i procházky. Snížení konzumace kofeinu, tabáku nebo alkoholu a změna stravy přinese nohám úlevu také. Zařadit můžeme i více potravin eliminujících nedostatek železa, jako je například červené maso, cereálie a celozrnné pečivo. A v neposlední řadě je to i nastolení řádného spánkového režimu. Pomohou i masáže nohou, pro které můžeme využít například tinkturu z kopru vonného nebo řepíku lékařského.