Atopická pokožka potřebuje zvláštní péči. Při správném postupu ekzém zcela vymizí

Problémy s pokožkou trápí mnoho lidí, většinou ovšem ženy a děti. Pokud je vám tento problém dobře známý, máme pro vás řešení. V tomto článku se dočtete, jakými způsoby pečovat o pokožku, která má sklony k atopii. S problémem atopické kůže se většinou váže také problém suché pokožky. Pojďme se tedy podívat na to, jak to spolu souvisí a co všechno můžete pro vyléčení atopické pokožky udělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte zásady žití s atopickou kůží

Co se těmito zásadami myslí? No přeci uzpůsobit svůj životní styl tak, aby to bylo pro vaši pokožku co nejpohodlnější, tak, aby se zmírnila tvorba atopického ekzému. To znamená, že byste se měli koupat, pokud je to možné, v měkké vodě. Neměli byste si dávat dlouhé koupele, omezte chemické pěnové bomby, sprchové gely, pěny do koupele. Noste oblečení přiměřené počasí, protože ať už neodhadnete vysoké, nebo nízké teploty, přehřátí kůže i zima jsou právě příčinami vzniku atopického ekzému, který pak dokáže trápit opravdu dlouhé dny, klidně i týdny. Dbejte také na to, abyste používali pouze bavlněné prostěradlo, povlečení i oblečení, které je jemné a velmi dobře prodyšné. Pro atopický ekzém je velkým problémem také pocení, během kterého ekzém vzniká, a slaný pot štípe na kůži.

Zdroj obrázku: Freepik

Volba správných přípravků

Kupujte pouze přírodní a neparfémovanou kosmetiku, neboť právě ta chemická může být příčinou vzniku atopického ekzému. Buď se tedy zaměřte na výběr přírodní kosmetiky, kterou budete používat preventivně denně k promazávání suché kůže, nebo se stavte v lékárně a požádejte o pomoc. Kupujte přípravky bez kortikoidů, které jsou pro tělo škodlivé. A pokud si přeci jen chcete dát delší koupel, ponořte se na půl hodiny do teplé vody s mořskou solí, ideálně z mrtvého moře, čisté, neparfemované nebo přírodní s přídavkem bylin. A vyzkoušet můžete také ovesnou koupel, která je velmi účinná. A jestliže si svou koupel nedokážete představit bez vůně, kápněte si do vany trochu svého oblíbeného esenciálního oleje.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/atopic-dermatitis-eczema/diagnosis-treatment/drc-20353279