Young Girl Is Holding Cleaning Product Gloves Rags Basin White Wall

Bakterie číhají na předmětech, které zapomínáme čistit. Nevědomky je tak stále máme v rukách

V době koronavirové pandemie je zapotřebí stále myslet na hygienu. A to nejen rukou, ale i většiny předmětů, na kterých se mohou množit bakterie. Mezi takové patří telefony, dálkové ovládání, ale i klávesnice od notebooku a počítače. Jak k tomuto kroku přistupovat? 

Jak vyčistit ovladač?

Dálkové ovladače mnohdy obsahují více bakterií než samotná toaleta. Řekněme si popravě, kdy jste naposledy čistili své ovladače? K vyčištění vám může stačit hadřík namočený v alkoholu. Pokud jste koupili nějaký speciální přípravek na tyto předměty, je důležité si přečíst složení, zda přípravek obsahuje alkohol, jinak bakterie z ovladače nezmizí. Pouze správné množství alkoholu v přípravku bude účinné. Jako ideální množství se udává obsah alkoholu 65 %.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak vyčistit telefon

Telefon s námi celý den cestuje úplně všude. Vytahujeme jej v obchodě, voláme z něj v tramvaji, po cestě domů a vždy máme špinavé ruce. Telefon je tedy takové stanoviště pro bakterie a choroboplodné zárodky. Věřte tomu nebo ne, ale telefon lze dobře vyčistit pomocí vody a mýdla. Dávejte pozor tehdy, jestli má váš telefon prasklý display. Nejdříve si připravte mýdlový přípravek. Poté v něm namočte hadřík, řádně vyždímejte a utřete telefon. Nezapomeňte utřít i obal telefonu a celý telefon. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak vyčistit klávesnici a myš

Patrně neexistuje nikdo, kdo by nejedl nad klávesnicí. Jenže to je špatně. Mikro drobečky vám padají mezi tlačítka, a tím pádem vzniká dokonalá živná půda pro bakterie. Může vám pomoci vysavač s nižším výkonem. Poté použijte ubrousek namočený v alkoholu a vše řádně a důkladně očistěte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/places-you-are-forgetting-to-clean-4140402