Balzám na rty dokáže pečovat o krásu celého těla. Tyhle triky využije každá žena

Balzám na rty ženy používají hlavně kvůli ochraně rtů, protože obsahují cenné vitaminy a minerály, které rty a jejich okolí vyživují a chrání je například proti mrazu, hydratují je a dodávají jim přirozený vzhled. Pokud ale vypršelo datum, do kterého je vhodné balzám používat, nemusíte ho vyhazovat. Stačí si jen vybrat některý z jeho skvělých použití.

Balzám na rty můžete využít mnoha způsoby

Pokud nevíte, co s balzámem, který už nechcete používat k původnímu účelu, můžete ho aplikovat například na suché okolí nehtů. Pokud máte bolestivé záděry, balzámem si je můžete promastit a zvlhčit, budou tak více hydratované a oděrky se budou tvořit mnohem méně.

Jestliže si chcete upravit obočí, i tady můžete využít prošlý balzám na rty. Stačí ho uhladit prstem s trochou pleťové vody a balzámu, dodáte mu nejen pěkný tvar, ale také přirozenou barvu a vynikne svým leskem. Budete se cítit jako nová žena, a to během chvilky. Pomoci může také proti podrážděnému nosu. Jestli nemáte po ruce nic jiného, namažte si okolí nosu balzámem na rty.

Zdroj obrázku: Pixabay

První pomoc na popraskané a suché paty

Stačí nanést menší množství balzámu na rty na prsty, paty nebo kotníky nohou a důkladně ho vmasírovat. Budou hydratované, méně vysušené, a pokud budete tento proces opakovat pravidelně, uvidíte, že se kvalita vašich nohou postupně vylepší. Balzám na rty tak nemusí pomáhat pouze rtům.

Spousta žen má zkušenosti také s tím, že je vhodný na kudrnaté vlasy. Trochu balzámu na rty si vetřete do rukou, uhlaďte celou délku vlasů a poznáte rozdíl, protože vlasy budou hydratované, svěží, lesklé a vyrovnáte případné vlny nebo kudrlinky. Funguje také na roztřepené konečky. Ať ho využijete jakkoliv, nezapomínejte, že se jedná pouze o první pomoc, pokud nemáte při ruce jiné prostředky. Je ale zbytečné balzám na rty vyhazovat, když může v nejhorším pomoci i na jiných částech těla.

Zdroj: https://www.hindustantimes.com/more-lifestyle/10-genius-ways-to-use-your-ordinary-lip-balm-other-than-on-your-lips/story-Y9ZcNOGJJqJfwEU2PHMsuM.html