Banán na vlasy? Jistě, budou lesklejší a pevnější

Jestliže jde o vzhled, právě vlasy jsou pro ženy tím pravým ukazatelem správné péče a známkou krásy. Nicméně, správný střih, který dámě sluší, je skvělý důkazem krásy, ale není to vše. O vlasy je třeba řádně pečovat kvalitními vlasovými přípravky, ale které jsou správné? Velké množství šamponů a kondicionérů obsahují přebytečné chemikálie a toxické látky, jenž poškozují vlasové folikuly a při častém používání se nedočkáme zlepšení, ale pravého opaku. Je zcela zřejmé, že se těmto produktům nevyhneme, ale stále existují i jiné a přirozenější způsoby, které vlasy udrží v dobré kondici, a navíc budou lesklé. Vyzkoušejte obyčejný banán.   

Strava hraje nepostradatelnou roli

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nezapomínejte ani na stravu, ta ke kvalitě krásných vlasů přispívá v nemalé míře. Pokud budete jíst nekvalitní průmyslově upravovanou stravu, vaše vlasy budou lámavé a budou vám padat. Způsobuje to nedostatek vitamínů a minerálů. Jestliže si vlasy pravidelně barvíte, měli byste jim dopřát alespoň jednou týdně pečující kůru. Připravili jsme pro vás přírodní masku z banánu, která vaše vlasy změkčí, zpevní a obohatí je o ztracené minerály. Nejen to, banánová maska na vlasech dokáže napravit škody způsobené sluncem – vlasy opět získají svou lesklost a zbaví se lupů. Banánová kůra není nákladná ani náročná – potřebné ingredience má každý doma.   

Banánová maska na vlasy

  • 1 lžíci kokosového oleje – rozpuštěného
  • 1 lžíce bílého jogurtu
  • 1 zralý banán

Do misky smíchejte kokosový olej, jogurt a promíchejte. Nezapomínejte, že kokosový olej musí být roztavený. Olej můžete nechat vytažený – při pokojové teplotě roztaje, nebo jej můžete přibližně na 30 vteřin dát do mikrovlnné trouby. Poté si bokem na prkénku či talíři vidličkou řádně rozmělněte banán na kaši, který následně přidáte ke kokosovému oleji a jogurtu. Vše zamíchejte a naneste na vlasy. Nechte působit přibližně půl hodiny a poté opláchněte běžným způsobem.