3d Rendering 3d Illustration Interior Scene Mockup Blue Walled Bedroom Is Decorated With Red Son Colored Furniture

Barva ložnice je důležitější, než se zdá. Správné odstíny uklidní mysl, jiné naopak nedovolí usnout

Na spánek, relaxaci a přečtení dobré knihy potřebujete správné místo. Ložnice je ideální prostor, kde můžete těchto věcí snadno dosáhnout. Musíte ji ovšem správně zařídit. Barva stěn je prvním bodem, nad kterým se musíte zamyslet. Existují barvy, které jsou pro ni dokonalé, a jiné, ve kterých se vám bude velmi špatně usínat a odpočívat. Podívejme se na to.

Šedá, bílá a modrá

Bílá je naprostou klasikou. Pokud chcete něco trochu jiného, a přitom uklidňujícího, spolehněte se na různé odstíny šedé nebo světle modrou. Jde o velmi relaxační barvy, které budou vypadat skvěle a zároveň uklidní vaše nervy po dlouhém a náročném dni. Modré stěny se navíc budou krásně hodit k bílému nábytku, pokud máte v plánu světlý interiér, bude to pro vás skvělá volba.

Béžová a hnědá

Stejně jako u předchozích, i tyto dvě barvy jsou velmi neutrální a nebudou vaši mysl stimulovat k práci, ale jen k odpočinku. V případě hnědé si dávejte pozor, protože se nejvíce hodí do větších místností. Béžová je zase skvělá do tmavších pokojů, kde potřebujete zachytit a odrazit maximum přirozeného světla. Místnost bude vypadat mnohem větší a světlejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelená, červená a tmavé barvy

Zelená je nádherná a hodně vás přiblíží k přírodě. Z tohoto důvodu se v interiérech objevuje čím dál více. Navozuje navíc příjemné asociace jara, přírody a rostlin. Působí velmi intimně a v tak osobním pokoji, jakým je ložnice, bude naprosto dokonalá. I zde můžete experimentovat s nejrůznějšími odstíny podle velikosti a stylu vaší ložnice.

Červená je sice teplá a smyslná, ale nesmíte to přehánět. Můžete ji použít, ale doplňte ji světlými doplňky, a pokud máte malou místnost bez dostatku přirozeného světla, můžete na ni zapomenout. Pokud jí bude příliš, bude se vám špatně usínat. To samé platí pro fialovou, tmavě modrou a černou. To jsou barvy, které byste v ložnici rozhodně neměli používat ve velkém množství. Budou mnohem lepší pro dekorace nebo povlečení než pro celou zeď.

Zdroj: https://www.shutterfly.com/ideas/calming-bedroom-colors/