Young Woman Straightens Her Hair With Her Hands

Barva na vlasy není jediná možnost. První šediny schová oblíbená bylinka

Jeden, pak druhý, netrvá dlouho a stříbrných vlasů pomalu přibývá, což mnohé ženy přivádí k šílenství. Navíc se první šediny objevují už ve třiceti, někdy dokonce dříve, v té době se o stáří nedá mluvit. Ženy proto sahají okamžitě po pinzetě nebo barvě. Obě řešení nejsou nejvhodnější. Vytrhávání vlasů může vést k plešatosti, barvy zase vlasy vysuší a zničí. Co tedy v takové chvíli dělat? Pomohou bylinky, které dokonale zakryjí první stříbrné prameny!

Vytrhávat? Rozhodně ne!

Když se objeví první šedivý vlas, mnoho dívek nebo žen sáhne po pinzetě a vlas nemilosrdně vytrhnou. S přibývajícími šedinami se tento způsob rozhodně nedoporučuje, protože může dojít k poškození vlasových folikul, následná infekce nebo zanícení pokožky může vést k vypadávání vlasů, nebo dokonce k plešatosti. Vhodnější je proto barvení pomocí přírodních prostředků, nejlepší jsou bylinné oplachy z heřmánku nebo šalvěje. Kromě zakrytí šedin se vlasy podpoří v růstu a získají krásný lesk.

Zdroj obrázku: Freepik

Šalvěj na šediny i proti lupům

Bylinky byly první volbou našich babiček a měly by být i naší, protože odvary neobsahují žádné přidané agresivní látky nebo chemikálie, k tomu jsou mnohem levnější než kupované prostředky. Výtečně funguje šalvěj lékařská, která pomáhá zakrýt šedivé vlasy, současně má dezinfekční účinky, působí protizánětlivě, účinně léčí seboreu, odmašťuje pokožku hlavy a výtečně zamezuje vzniku lupů. Po oplachu šalvějí jsou vlasy svěží a lesklé.

Šalvějový oplach na vlasy

Jak připravit účinný šalvějový oplach na vlasy? Roztok se připravuje z 2–3 lžic sušené šalvěje a z obdobného množství sypaného černého čaje, směs se zalije vroucí vodou a nechá hodinu odstát. Po scezení přes plátýnko nebo cedník se do roztoku namočí čerstvě umyté vlasy nebo se směsí vlasy přelijí, poté se vlasy zabalí tmavým ručníkem a nechají se půl hodiny odpočívat. Na závěr se vysuší běžným způsobem. Šalvěj lze používat tímto způsobem na zakrytí šedin jednou týdně.

Zdroj: https://www.hairbuddha.net/sage-tea-to-darken-grey-hair/