Během tréninku a snaze zhubnout děláme úplně zbytečné chyby, které nám snahu kazí

Pokud se rozhodnete zhubnout několik kilogramů, seženete si trenéra a pustíte se do toho, je možné, že i přesto budete dělat chyby, které ve finále mohou ovlivnit konečný výsledek. Nejde zde jen o cvičení, je nutné dodržet i stravovací návyky, které pro někoho mohou být složité, pokud se předtím stravoval nezdravě.

V péči o své zdraví můžete udělat mnoho chyb, které mohou ovlivnit výsledek

Důvodem nemusí být jen cvičení, ale také nesprávná strava. Někteří odborníci sepsali nejčastější chyby, které se objevují během tréninku. Mezi ně patří špatná hydratace těla. Mnoho lidí zapomíná na pitný režim, i když každý ví, že je nutné denně vypít alespoň 2 litry čisté vody. Tělo si vodu bere během celého dne a je nutné ji doplňovat nejen když máme žízeň – to už bývá pozdě a tělo strádá.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete začít malými kroky, například mít menší sklenici s vodou vždy po ruce. Pokud pracujete u počítače, dejte si ji k ruce. Na konci dne zjistíte, že jste toho vypili mnohem více, než když se odbíháte napít do jiné místnosti. Pokud chcete změnit své stravovací návyky, je nutné to také udělat postupně, aby si tělo zvyklo na jiný režim.

Tělo musí vědět, že dostane pravidelně najíst, aby si neukládalo zásoby

Problémem může být pomalejší metabolismus nebo nedostatečně velké porce jídla. Tělu je nutné poskytnou veškeré živiny, a pokud je nebudete pravidelně doplňovat, může se stát, že si tělo začne ukládat zásoby, a tím vznikne nárůst na váze. Pokud se rozhodnete pro dietu, nezapomeňte, že se již nesmíte vrátit ke starým návykům. Nabrali byste ztracená kila zpět a možná k nim i něco navíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Konzumujte pouze zdravé potraviny, zeleninu, proteinové pečivo a kvalitní šunku i sýry. Zapomeňte na polotovary, které jsou většinou plné nezdravých éček, a dopřávejte si hodně vody a jiných neslazených nápojů. Zeleninu si dejte místo přílohy ke každému hlavnímu jídlu, vynechte sladké svačiny nebo večerní přejídání u televize.

Stačí malá změna ve stravě, začít pomalými kroky cvičit a za několik měsíců uvidíte rozdíl. Nesmíte na tělo spěchat, protože kilogramy navíc jste také nenabrali během několika dní.

Zdroj: https://www.learnupon.com/blog/10-common-training-mistakes/