Futuristic immune system protection with glowing low polygonal shield, virus and bacteria cells.

Během zimy dostává imunita zabrat. Zvyšte svou obranyschopnost už nyní!

V zimě je imunita velmi malá. Právě chladné a sychravé počasí přispívá virovému onemocnění. Je třeba se o své tělo, ale i imunitní systém patřičně starat. Existuje mnoho způsobů, jak docílit pevné imunity. Níže vám představíme ty způsoby, které preferuje většina lidí. 

Správná strava

Správná strava má na náš imunitní systém velký vliv. Jistě jsme si toho všichni vědomi, ale většina z nás tomuto faktu nevěnuje pozornost. A proč? Protože si mnoho lidí myslí, že zdravá strava je náročná, ale i finančně nedostupná. Uvedeme vše na pravou míru! Nemáte vůbec pravdu, právě naopak. Je třeba si zapamatovat pouze několik pravidel.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupujte sezónní potraviny. Vařte ze základních potravin. V létě si dopřejte velké množství jahod, třešní, malin, borůvek, meruněk a vše, co vám doma či v lese vyroste. V zimě kupujte kořenovou zeleninu, brambory a luštěniny. To stejné platí i o cibuli a česneku. Česnek doporučujeme koupit v sezoně a uskladnit jej. Také je dobré, především pro imunitu, si během sezóny udělat kysané zelí na celou zimu. Je přímo nabité vitamíny.  

Na podzim

Na podzim využijte sílu červené řepy a udělejte si z ní smoothie nebo si ji upečte k masu. Můžete ji také nastrouhat, přidat zakysanou smetanu, česnek a křen. Tyto potraviny jsou dokonalé pro zlepšení imunitního systému. Během zimního období doporučujeme vyřadit ze stravy co nejvíce rafinovaných cukrů. Přes Vánoce si je dopřejte, ale nepřejídejte se celých čtrnáct dní.

Zdroj obrázku: Freepik

I když mrzne až praští, běžte ven!

Chodit ven by se mělo za každého počasí, ať už jste malí, či velcí. Věřte, že čím více aktivity provádíte, tím více se budete cítit zdravější a vaše imunita na tom bude o hodně lépe. Když je teplejší počasí, vydejte se na delší túru nejlépe do přírody. Běžte na víkend stanovat, jednoduše se co nejvíce pohybujte v přírodě. Je tam čerstvý vzduch a mnoho kyslíku. I dvacet minut chůze je pro tělo skvělým startem. Pokud vám příroda není blízká, vyzkoušejte jógu. Vaše krev tak bude cirkulovat po celém vašem těle a budete se cítit lépe. Nezapomínejte myslet pozitivně a vyhýbat se stresu. Stres je zabijákem dobrého imunitního systému. Přes zimu doplňujte hořčík a vitamíny skupiny B. Buďte s lidmi, kteří na vás mají pozitivní vliv. Ty, kteří ve vás vzbuzují vztek nebo stres, vynechejte a buďte jen s těmi lidmi, se kterými je vám dobře.   

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-boost-immune-health