Christmas Red Potted Flowers By Window Bright Colors

Betlémská hvězda pomůže vytvořit tu pravou vánoční atmosféru. A za rok může znovu vykvést

Vánoční neboli betlémská hvězda je rostlina, která patří mezi symboly Vánoc už odjakživa. Pokud se o ni budete starat, můžete se jejími květy těšit velmi dlouho. Vánoční hvězdy jsou krásné rostliny, které vypadají hezky na každém parapetu. Nemají ale rády chlad ani průvan a dopřát byste jim měli podmínky, ve kterých se jim bude dařit.

Nekupujte rostlinu z bazaru, raději si zajděte do obchodu

Rostlina, o které nevíte, kde stála, se může prodražit v tom smyslu, že ji koupíte, ale za několik dní může uhynout. Proto raději věnujte čas nákupu a zajděte si do obchodu, kde vám poradí. Vybírejte si takovou, která nebude blízko dveří ani výlohy. Nejdříve se na rostlinu podívejte a zkontrolujte, jestli vypadá zdravě.

Poté bude důležité vědět, jestli je pořádně zalitá a zda naopak nemá vody přebytek. To poznáte podle půdy, která by měla být maximálně vlhká. Vánoční hvězda by vám cestou domů neměla zmrznout, proto ji důkladně zabalte. Nejlépe se pak doma bude cítit na teplém a suchém místě, zároveň ale nesmí ke zdroji topení. Suchý vzduch by mohl ovlivnit její růst a listy mohou opadávat.

Zdroj obrázku: Freepik

I jednoletá rostlina může vykvést několikrát

Zalévat byste ji měli s mírou, čím méně, tím lépe. Používejte vodu pokojové teploty. Pomocí vánoční hvězdy můžete snadno vyrobit různé dekorace nebo rostlinu věnovat jako dárek. Použijte na výrobu dekorace přírodní materiály, jako je jehličí, šišky nebo větve. Společně se svíčkami vytvoříte skvělý vánoční dárek.

Betlémská hvězda je sice jednoletá rostlina, ale při správné péči vám může další rok znovu vykvést. Po odkvětu zastřihněte listy na vrchu přes 2–3 očka a na jejich místě vyrostou nové stonky. Poté dejte květináče na světlé místo a přestaňte tolik zalévat. Na jaře vyndejte z květináče, vyměňte zeminu a poté každých 14 dní přidejte hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/garden/plants/advice/a994/poinsettia-care-buying-tips/