girl-5661741_1920

Bez aft je život mnohem příjemnější, příznaky potlačí známé koření

Trápí vás afty? Trpíte na ně nebo se vám sem tam prostě udělají? Ta druhá varianta je samozřejmě lepší, afty nejsou vůbec nic příjemného. Je to sice jen malý vřídek v puse, dokáže nás ale pěkně potrápit. Velmi proto pomůže, když se ho budeme umět co nejrychleji zbavit. Není na tom nic složitého, vyzkoušet můžete:

  • jablečný ocet,
  • hřebíčkový olej,
  • kurkumu.

Jablečný ocet

Jablečný ocet velmi dobře podporuje léčbu různých záděrů, to platí i pro afty. Nicméně pokud se jedná jen o malinko pootevřenou ránu, nedoporučujeme tento způsob používat u dětí. Ocet může způsobit nepříjemné pálení otevřené ranky.  Již po několika okamžicích můžete cítit nepříjemný pocit stažené kůže a pnutí. Nalijte dvě polévkové lžíce jablečného octa do sklenice a dolijte ho vodou. Důkladně promíchejte, aby byl roztok rovnoměrně silný. Poté po dobu jedné minuty ústa proplachujte stejným způsobem, jako byste kloktali ústní vodu. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hřebíčkový olej

Hřebíček má skvělé antimikrobiální vlastnosti. Právě díky tomu je i on skvělým pomocníkem v boji proti aftě. Zmírňuje bolest a pocit dření. Nejjednodušší je koupit si hřebíčkový esenciální olej, ten nakapat na vatu nebo vatovou tyčinku a přiložit na aftu. Tento postup opakujte během dne několikrát. Myslete na to, abyste již byli po jídle a nějakou dobu po aplikaci nepili. Když se hřebíčkový olej hned spláchnete, moc vám nepomůže.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kurkuma

I kurkuma vás dokáže zbavit této nepříjemnosti. Smíchejte jednu čajovou lžičku kurkumy s jednou čajovou lžičkou vody. Tuto směs naneste na aftu a pět minut nechte působit. Poté sundejte směs vlhkou vatou a ústa důkladně propláchněte kloktáním. Tento postup aplikujte nejlépe dvakrát denně – ráno a večer. Po týdnu by měla být afta pryč.

Jsou to jednoduché postupy z běžných ingrediencí. Alespoň jednu z nich budete mít určitě doma. A kdyby náhodou ne, stejně dobře poslouží česnek nebo propolis.