Bez chemie k dokonale bílým záclonám, ingredience z kuchyně odvedou práci lépe a levněji

Záclony časem ztratí svou čistě bílou barvu a začnou žloutnout. My vám ale prozradíme pár zaručených rad, které vám pomůžou vybělit záclony a budou vás stát pár drobných. 

7 zaručených rad pro zářivě bílé záclony

  • Kuchyňská sůl 

– do 10ti litrů vody přidejte 4 lžíce kuchyňské soli. Míchejte, dokud sůl nebude úplně rozpuštěna. Závěsy do vody ponořte a nechte je tam přibližně 3 hodiny. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  • Ocet 

– stačí do vody přidat půl sklenice octa. Ten má schopnost odstraňovat odolné nečistoty a záclony vám krásně vyčistí. 

  • Jedlá soda 

– ta změkčuje vodu a zvyšuje účinnost praní. Soda dokáže skutečné zázraky. Před praním lze závěsy také namočit. Stačí rozpustit půl kila jedlé sody v 10ti litrech vody. Nechte je ve vodě a poté je normálně vyperte v pračce.

  •  Prášek do pečiva

 – ten přidejte přímo do prášku na praní. Kdyby byly vaše závěsy příliš žluté, vložte je do vody a prášek tam nasypte. Nechejte je ve vodě 1-2 hodiny a poté záclony vyperte. 

  • Aspirin nebo jiný podobný prášek 

– kromě pomoci od bolesti vám také pomůže obnovit bílou barvu u vašich záclon. Stačí do vody dát 5 tabletek a namočit do ní záclony. Nechte je tam několik hodin a poté vyperte jako obvykle. 

  • Vaječné skořápky

 – mají skvělou bělící sílu. Vložte je do vlněného sáčku, který dáte do pračky se záclonami. Tímto způsobem záclony znovu získají svou bělost a stanou se odolnějšími. 

  • Citron

– obyčejná lázeň z vody a citronové štávy vám pomůže dosáhnout bílých záclon. Záclony do vody ponořte zhruba půl hodiny před praním.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Proč nám záclony žloutnou? 

Říkáte si, čím to je, že záclony musíte tak často prát? I když se maximálně snažíte, záclony časem občas zežloutnou, díky cigaretovému kouři a výparům z kuchyně, nebo zešednou kvůli prachu. Zkuste se vyhýbat těmto faktorům a vaše záclony zůstanou zářivě bílé déle.