Hat 885402 640

Bez plavek se v létě neobejdeme

hat-885402_640

Léto je tu co by kamenem dohodil a s ním i doba dovolených. To odhodíme všechny svršky a hurá do vody. Na sobě samozřejmě budeme mít plavky, které by nám měly dobře padnout. Jak toho docílit?

Klíčová při výběru plavek je naše postava, respektive její typ. Těch je 5.

Obrácený trojúhelník

Ramena širší než boky a k tomu úzký pas. Takovéto postavě se říká „obrácený trojúhelník“. Problematická bývají především objemnější ramena, od kterých je tedy na místě odvést pozornost jinam. Designéři pro tento účel doporučují dvoudílné dámské plavky s pestrobarevným spodním dílem, který dokáže upoutat. Nejvíce těmto postavám sednou kalhotky bokové.

Trojúhelník

Opakem předchozího typu je postava „trojúhelník“, která se tedy vyznačuje úzkými rameny a širšími boky. Od těch je pak zapotřebí odvést pozornost. Volte proto pestrý horní díl. Dobře vypadají plastické vzory nebo šněrování za krkem.

Jablko

Široký hrudník, téměř žádný pas, větší bříško, užší ramena i boky. Baculkám nejvíce sluší vystřižené plavky jednodílné, které postavu opticky vytáhnou a zúží. Bříško dobře zakryjí i monokiny a dvoudílné tankiny.

Přesýpací hodiny

Ramena stejně široké jako boky, zkrátka ideál. Takový je typ postavy „přesýpací hodiny“. Těmto šťastlivkyním sluší všechny plavky. Volte takové, který vaše křivky ještě zvýrazní, ať již dámské plavky dvoudílné, či jednodílné.

Postava atletická

Ženy se svalnatým trupem, téměř bez křivek a s minimálním přechodem mezi pasem a boky mívají postavu „atletickou“. Volit by měly takové plavky, které jim křivky navrátí, respektive je vytvarují. To dokážou dobře vykrojené bikiny nebo jednodílné plavky s dobře tvarovaným pasem.

Pro drobná a naopak velká prsa

Samozřejmě i velikost ňader hraje při výběru plavek svou roli. Ženy s malými prsy mohou volit modely s řasením, volánky či třásněmi. Vhodné jsou výrazné barvy a potisky. Velká prsa pak potřebují plavky, které jim poskytnou náležitou podporu, tedy s kosticemi a výztužemi. Nevhodné jsou trojúhelníkové bikiny, ze kterých prsa „vytékají“.