Bride With Lipstick

Běžné rtěnce lze dodat matný efekt pudrem nebo tvářenkou

Matné rtěnky jsou oblíbeným trendem v líčení, který mnoho lidí miluje, ale někdy nemáme správný odstín nebo vůbec nedisponujeme matnou rtěnkou. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak přeměnit běžnou rtěnku na matnou.

Důležitá je příprava

Před samotnou aplikací, která běžnou rtěnku přemění na matnou, je třeba dodržet několik kroků:

  • Nejdříve na rty použijte peeling. K peelingu rtů použijte peeling na rty nebo jemný zubní kartáček. Tím odstraníte veškerou odumřelou kůži a vytvoříte hladký základ pro natření rtěnky. Můžete si také vyrobit vlastní peeling na rty smícháním hnědého cukru a medu.
  • Naneste balzám na rty pro hydrataci rtů. Před nanesením rtěnky jej nechte několik minut působit, aby se mohl plně vstřebat do rtů. Tím zabráníte tomu, aby se rtěnka usadila na suchých místech.
  • Naneste na rty primer nebo tenkou vrstvu podkladu nebo korektoru. Vaše rtěnka tak vydrží déle a zabrání se tomu, aby se rozmazala.
  • Pomocí tužky na rty obkreslete své rty. To pomůže zabránit rozmazání rtěnky. Vyberte si barvu, která ladí s vaší rtěnkou nebo je o něco tmavší.
  • Nanášejte rtěnku pomocí štětečku na rty nebo přímo z tuby. Ujistěte se, že jste rty úplně vyplnili a nezapomeňte na koutky a okraje.
  • Vezměte kapesníček a jemně setřete rty, abyste odstranili přebytečnou rtěnku. To pomůže zafixovat rtěnku a zabránit jejímu rozmazání nebo přenášení.
Zdroj obrázku: Freepik

Triky, které vám zajistí matný efekt

  • Aplikujte pudr: Vezměte malé množství průsvitného nebo fixačního pudru a nanášejte ho na rty nadýchaným štětečkem. Před aplikací se ujistěte, že jste oklepali veškerý přebytečný prášek, abyste zabránili přepudření. Pudr absorbuje přebytečnou vlhkost a dodá vašim rtům matný finiš.
  • Použijte tvářenku: Také tvářenka zajistí stejný efekt jako pudr. Obzvlášť výhodné přitom je, když máte tvářenku ve stejném nebo podobném odstínu jako rtěnku.

Je důležité si uvědomit, že tato metoda nemusí být tak dlouhotrvající jako skutečná matná rtěnka, takže možná budete muset svoji rtěnku několikrát za den opravit. Ale s trochou cviku a trpělivosti dokážete vytvořit dokonalý matný vzhled se svými oblíbenými odstíny rtěnek.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-Lipstick-Matte