Young Woman Park With Her White Dog

Běžné věci mohou pejskům vadit. Problém je mazlení i hlasité zvuky

Je všeobecně známá věc, že psi jsou jedni z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Většina z nás je také bere v podstatě jako členy rodiny. Právě proto také chceme, aby se s námi cítili co nejlépe a zažívali co nejmenší množství stresu či nekomfortních situací. Ve spoustě případů si ale vůbec nemusíme uvědomovat, že psům nedělá dobře právě naše chování. Hlavní problém je totiž v citlivosti jejich smyslů. Na jaké věci si tedy dávat pozor? Patří mezi ně mazlení, zvonek, ale i váš oblíbený parfém. Čtěte dál.

Mazlení nemusí být pro každého psa to pravé ořechové

My jako lidé jsme poměrně kontaktní. Máme tak ve zvyku na naše mazlíčky tuto vlastnost promítat. Je ale objímání psů opravdu dobrou volbou? Samozřejmě je nutno brát v potaz to, jak dlouho psa máme a na co je zvyklý. Někteří dokonce objímání mohou sami vyžadovat. Ve většině případů je ale tato situace může stresovat, jelikož se cítí polapeni. Daleko lepší je je tak klasicky pohladit. I tam se ale držte určitých zásad. Psi mají většinou citlivější tlapky či oblast genitálií. Těmto místům se tak zkuste vyhnout.

photo-motion-running-beautiful-golden-retriever-dog-have-walk-outdoors-park
Zdroj obrázku: Freepik

Psi a překvapivé zvuky či náhlé pohyby

Pes je pořád ve střehu a i jeho smysly jsou na to uzpůsobené. Pouze klasické spadnutí knížky či zacinkání příborů ho tak může postrašit daleko více než nás. Také je občas dobré dát na psí intuici. Třeba bouřku totiž vycítí, nebo tedy uslyší, daleko dříve než my. I právě psí sluch pak může být důvodem, proč váš mazlíček na klasický zvonek reaguje o něco zapáleněji, než byste si přáli. Zkuste se také vyvarovat prudkým pohybům. Mohou vašemu pejskovi připomínat hrozbu a zbytečně ho tak stresujete. O to víc, pokud jste si mazlíčka pořídili v útulku a nebyl dříve vystavován zrovna dobrým podmínkám.

Opatrní buďte i na vysavače, mixéry, ohňostroje či hlasitou hudbu. Berte v potaz, že pes vše slyší mnohanásobně hlasitěji.

Zdroj: https://www.thesprucepets.com/things-dogs-cant-stand-1117467