Bílé prádlo může být znovu jako nové díky jednoduchým domácím prostředkům

V letních měsících se často nosí bílá barva. Nepřitahuje totiž slunce, ale bílé oblečení může rychle zešednout. Navíc je na něm vidět také pot, který se poté těžce odstraňuje, protože po nějaké době skvrny od potu ani nevyperete. Samozřejmostí je bělicí prostředek, který koupíte v obchodě, ale můžete ho nahradit domácími způsoby bělení.

Mezi domácí prostředky patří jedlá soda, ocet nebo citronová šťáva

Citron je plný vitamínů, ale hodí se nejen ke konzumaci, pomůže také vybělit prádlo. Může se navíc použít několika způsoby, záleží na vás, který vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete do hrnce nalít vodu a do ní přidat několik plátků citronu. Vložte do vody zašedlé oblečení a nechte citron působit. Po hodině prádlo normálně vyperte. Jestli chcete zesílit jeho účinek, citron přidejte i do praní.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si vyrobit také směs z mýdla, lžíce soli a šťávy z citronů. Oblečení do směsi ale přidávejte opatrně. I tady poté vyperte klasickým způsobem a nechte na slunci uschnout. Skvrny od potu i zašedlá barva by měly zmizet. Nežádoucích šedých barev i skvrn vás zbaví také mléko. Hodí se hlavně na bavlněné látky. Stačí ho přitom jen nalít do misky a oblečení do něj ponořit. Nechte mléko působit několik hodin a vyperte.

Oblečení vybělíte pomocí aspirinu nebo peroxidu vodíku

Určitě to každý zná, největším nepřítelem veškerého, nejen bílého oblečení je pot. Ten bývá agresivní, a pokud na oblečení zaschne, je obtížné se ho zbavit. Na tento problém bude fungovat obyčejný aspirin. Rozpusťte několik tablet ve vodě a do roztoku namočte špinavé látky. Nechte namočené několik desítek minut a nakonec vyperte. Ale dejte pozor, abyste na bílé oblečení použili pouze bílé tablety, protože barevné látku obarví.

Zdroj obrázku: Freepik

Na bělení můžete použít také peroxid vodíku, který se používá spíše k ošetření krvavých šrámů. Můžete ho nalít rovnou na skvrnu nebo ho smíchat s prostředkem na čištění. Ocet funguje také jako odstraňovač skvrn, který najdete v každé domácnosti. Dalším prostředkem je jedlá soda, která se může přidat přímo do pračky na máchání. Jedlou sodu můžete smíchat s již zmíněným citronem.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/products/whiten-brighten-laundry/