Shoes 434918 1280

Bílé tenisky jsou nadčasové a s těmito triky si zachovají zářivou bělost

Tenisky jsou pohodlné, vypadají hezky a při správné péči dlouho vydrží. Problém je, že se rychle zašpiní, zejména ty bílé. Pokud chcete, aby tenisky vypadaly opět jako nové, pomůže vám jedlá soda, zubní pasta nebo dětský pudr. Také byste je nikdy neměli dávat do pračky nebo nechat sušit na slunci.

Několik jednoduchých zásad

Čím dříve nečistoty na botách odstraníte, tím lépe. V žádném případě je ale neperte v pračce, zejména bílé tenisky by se mohly zničit. Před čištěním bot odstraňte tkaničky. Bílé tenisky nesušte na slunci, protože na jejich povrchu by se mohly objevit žluté skvrny. Tyto tipy vám usnadní následnou údržbu.

Zubní pasta má bělicí účinky. Vezměte použitý zubní kartáček, namočte ho ve vodě a roztírejte s ním po teniskách zubní pastu. Pravidelně je při tom otírejte ručníkem. Pak nechte boty několik hodin zaschnout. Místo zubní pasty také můžete použít pastovitou směs jedlé sody a vody. Naneste ji kartáčkem na boty, nechte chvíli působit a za stálého kartáčování opláchněte pod studenou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ocet se sodou nebo dětský pudr

Někteří lidé doporučují přidat do jedlé sody také lihový ocet. Nejprve do misky vložte jeden díl sody, zalijte jedním dílem octa a promíchejte. Směs bude šumět, dávejte proto velký pozor. Tenisky namočte a pomocí zubního kartáčku na ně naneste tuto směs. Po několika minutách tenisky očistěte pod tekoucí vodou. Směs můžete použít i k čištění podrážek obuvi.

Pokud smícháte dětský pudr a vodu, získáte také účinnou směs na čištění bot. Naneste ji na boty, nechte chvíli působit a pak vysušte fénem. Na méně odolné skvrny bude stačit prací prášek, který smícháte s vodou a rozetřete po botách. Pro silně znečištěnou podrážku použijte osvědčené mléko. Stačí do něj namočit kartáček a vydrhnout. Pokud nic nezabírá, můžete sáhnout ještě po bělidlu, s ním ale buďte velmi opatrní. Nasaďte si gumové rukavice a aplikujte ho pomocí houbičky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-your-shoes-4164257