Joy 2483926 1920

Boj proti stárnutí může být zábava, moderním ženám stačí lehká úprava životního stylu

Bojíte se stárnutí, ale nemáte odvahu začít s radikálními změnami ve svém životním stylu? Držte se jednoduchého pravidla „všeho s mírou“ a máte napůl vyhráno! Vždyť násilná změna životního stylu může nadělat pěknou paseku. Ale postupné krůčky, které vás navíc baví a dodávají vám odvahy, to už je něco, co stojí za to alespoň zkusit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Především je to nadšení pro věc

Začněte s tím, co uznáte za vhodné. Nemusíte hned měnit stravu i jídelníček zároveň. Naopak si vyberte, v čem byste rádi udělali změnu a nebude vám to připadat příliš složité. Pokud například rádi vaříte, pokuste se objevit nové, zdravější recepty. Nejnovější výzkumy ukazují, že s věkem budeme muset přijímat více bílkovin z rostlin a méně ze zvířat. Například v létě lehčí bezmasá jídla dokonce oceníte, protože vám po nich nebude těžko. Mezi produkty, které je vhodné zařadit do jídelníčku namísto masa, patří:

  • luštěniny (čočka, fazole, cizrna, hrách)
  • ořechy a semena (mandle, lískové ořechy, slunečnicová semínka)
  • rostlinný olej (slunečnicový nebo olivový)
  • vejce a mléko. 

Sportem ku zdraví neberte doslova

Přehnané sportování totiž také není zrovna zdravé. A kdo říká, že sportem nemůže být chůze? Každopádně je nejlepší objevit několik nových tras v okolí a ty střídat. Někteří lidé neradi chodí sami, zkuste proto přemluvit partnera či si najít někoho jiného, kdo by vám na procházce mohl dělat společnost. Uvidíte, že taková procházka bude najednou zábava a vy se po ní budete cítit o několik let mladší!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se ale donutit?

Čert, aby to spral! Člověk by opravdu chtěl, ale stejně to nejde, vždycky tomu chybí nějaký stimul. Největším problémem bývá především donutit se začít. Hned v závěsu za prvním problémem je pak své nové předsevzetí dodržet. S tím si ale už musíte poradit sami, protože tady se hodí ono známé „babo raď“!  Jeden ze zajímavých způsobů, který by však mohl fungovat zní: chtít po sobě velice málo a udělat si z toho rutinu. Nesplnění i toho mála by totiž bylo i pro vás směšné. Dbejte přitom ale na pravidelnost a cíl pomalu navyšujte.