sick-woman-caught-cold-feeling-illness-sneezing-paper-wipe

Bojujte proti nachlazení přírodní cestou. Osvědčené triky pomohou vždy

Cítíte, že na vás něco leze? Během podzimu a zimy je to poměrně běžný stav. Nachlazení se přitom můžete zbavit zcela přirozenými způsoby bez chemie a zároveň poměrně rychle. Čím dříve začnete jednat, tím dříve se budete cítit jako rybička. Jakmile pocítíte první příznaky, vsaďte na osvědčené tipy a triky, díky kterým vám bude brzy zase skvěle.

Zahřejte své tělo

V první řadě byste se měli zachumlat do deky nebo si vzít teplý svetr. Stejně tak vám udělá dobře horká koupel (ideálně s přidáním pár kapek esenciálního oleje, například eukalyptového). Poté si potřete hrudník například kafrovým nebo levandulovým olejem a jděte spát. Pokud se nemůžete zahřát, dejte si nohy do horké slané vody a vytáhněte ze skříně zimní ponožky. Může se to zdát jako drobnost, ale zahřátí vám zaručeně pomůže a začnete s ním úspěšnou a zcela přirozenou léčbu nachlazení.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpočinek a hydratace

Ani tohle není nic nového. Každý lékař vám řekne, že máte odpočívat a hodně pít. A mají pravdu. V klidovém režimu se infekce zbavíte mnohem rychleji. Hydratace je také velmi důležitá. Hřejivé čaje byste měli pít několikrát denně nebo můžete vyzkoušet sklenici teplé vody každou hodinu. Uvidíte, že se vám brzy udělá mnohem lépe. Na pár dnů zapomeňte na kávu a alkohol, které jsou močopudné, a místo toho se spolehněte na bylinkový čaj a obyčejnou vodu. Ty pro vás budou nejlepší.

Tipy a triky

Před spaním si udělejte hřejivý nápoj na bázi zázvoru. Nakrájejte kousek čerstvého kořene zázvoru, přidejte pár hřebíčků a zalijte sklenicí vroucí vody. Jakmile tekutina trochu vychladne, přidejte plátky citronu a lžíci medu pro lepší chuť. Stejně si můžete připravit domácí malinovou šťávu, bezinkový nebo lipový nálev. Šálek se zázvorovým čajem můžete použít i jako prostředek k inhalaci. Držte jej v ruce a vdechujte páru. Úžasně vám to uvolní dutiny a ucpaný nos. Léčbu doplňte silnými vývary a během pár dnů budete úplně zdraví.

Zdroj: https://www.cdc.gov/features/rhinoviruses/index.html