Bojujte se škůdci na zahradě chytře. Nasaďte proti nim jejich přirozené nepřátele

Každý rok se na zahrádkách setkáváme se škůdci. Vysadíme rostlinky, pěstujeme je a chceme, aby byly krásné, zdravé a sloužily tak, jak mají. Všude žije mnoho drobných živočichů, kteří jsou v malém množství v pořádku. Pokud je těchto malých živočichů na naší zahrádce mnoho, poškozují rostliny, které si pěstujeme. Rostliny zachází, nekvetou, žloutnou a nedělají žádnou parádu. I proti takovým škůdcům se dá bojovat přírodní cestou. Každý tento škůdce má svého přirozeného nepřítele.

Integrace predátorů

Pokud nechcete používat průmyslově vyrobené pomocníky pro boj se škůdci, můžete využít integraci přirozených škůdců. Ochráníte tím životní prostředí, nebudete do země a vzduchu vypouštět žádné nebezpečné látky a zbavíte se škůdců přírodní cestou. Aby byl boj cestou integrace úspěšný, musíte ale vědět, jaké predátory na své zahrádce potřebujete.

Zdroj obrázku: Pixabay

Brouci

Málokoho by asi napadlo použít pro boj se škůdci zrovna brouky. Ale ano, právě brouci vám mohou pomoci. Existuje velké množství druhů brouků a každý z nich si vybírá své oblíbené škůdce, které vyhledává. Živí se larvami a housenkami mnoha jiných brouků a požírají také jiný hmyz. Proto je téměř nepravděpodobné, že se vám brouci po nasazení do zahrady přemnoží.

Slunéčko sedmitečné

Slunéčko sedmitečné neboli beruška vyhledává zejména mšice, kterými se krmí. Pokud se potýkáte s mšicemi, kromě berušek vám pomohou také mravenci, kteří je vyhledávají. Kromě mšic se ale berušky také živým hmyzem, larvami broučků, mouchami, housenkami motýlů a dalšími.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pavouci

Velmi dobré je mít na zahradě také přiměřené množství pavouků, kteří do svých sítí chytají všechen drobný hmyz. Proto se pavouků nesnažte za každou cenu zbavit. Neoplývají sice krásou, ale na zahrádce budou v přiměřeném množství velmi užiteční. Zbavit se tak můžete velkého množství otravného malého hmyzu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/insects-diseases-weeds/garden-pest-control/