meditation-3715976_1280

Bolest hlavy z letního horka nemusíte zahánět prášky, radši si dejte něco na zub

V letním počasí nás může rozbolet hlava velmi často. Je to způsobeno horkem, ale také nedostatkem tekutin. Stále myslete na to, že v horkém počasí se tělo ochlazuje právě pomocí potu a pokud se potíte, potřebujete doplnit více tekutiny – zvýšit pitný režim. Pokud pijete málo a ještě se potíte, začne vás bolet hlava. Co uděláte jako první? Napijete se a vezmete si lék na bázi ibuprofenu či paracetamolu? Jak jistě víte, takové léky nejsou pro náš zažívací trakt, ale ani pro játra přínosné, proto zkuste bolesti hlavy z horkého počasí vyřešit jinými způsoby, například pomocí potravin, které vám pomohou zůstat hydratovaní.

Ovoce a zelenina

Takový meloun, ale i okurky, rajčata nebo řapíkatý celer jsou zelenina, která je obzvláště bohatá na vodu, tvoří ji více než z 90 %. Rajčata jsou bohatým zdrojem draslíku a vitamínu C v těle, který je nezbytný pro udržení správné hladiny tekutin v těle. Jistě najdete i jiné druhy zeleniny. Dále například meruňky, třešně, pomeranče nebo jablka jsou vhodní zástupci ovoce k doplnění tekutin. Třeba třešně jsou také bohatým zdrojem vitamínu C, A a B. Kombinace těchto látek spolehlivě odstraní bolest hlavy. Podle vědců z Michiganské univerzity mají třešně funkci analgetik, a to především díky rostlinným pigmentům se zvláštní schopností blokace enzymu podílející se na vzniku bolesti. Vedle toho mají třešně protizánětlivý účinek a pomáhají tělu zvládat bakteriální infekci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další potraviny

Pokud vás rozbolela hlava, dopřejte si přírodní jogurty, které jsou bohaté na vápník a v takových případech hraje vápník druhou roli. Také je dobré se napít jemně perlivé a mírně vychlazené minerální vody, která je obohacena o hořčík. Pokud nemáte minerální vodu a chcete doplnit hořčík, dopřejte si kvalitní hořkou čokoládu. Hořčík dokáže zklidnit bolesti hlavy a uvolní napětí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/migraine/what-to-eat-when-you-have-a-migraine