Close Up Woman Pain Having Sore Throat

Bolest krční páteře zmírní teplé masáže či přírodní mast, kterou si snadno vyrobíte

Trápí vás bolesti krku a celé krční páteře? Vliv na tuto část těla může mít mnoho věcí. Špatné sezení či držení těla nebo špatná fyzická námaha bolestem rozhodně přispívají. Podívejte se na snadné a účinné rady, díky kterým se nepříjemné bolesti krční páteře zbavíte během chvíle.

Za bolestivou krční páteř většinou může nekvalitní spánek

Cítíte ráno po probuzení tupou bolest a ztuhlou část krku? Za takové nepříjemnosti může většinou poloha při spánku. Nejvíce se tyto problémy přisuzují příliš vysokému polštáři, díky kterému je váš krk velmi vysoko a v nestandardní poloze. Dalšími příčinami bolestivého krku může být také špatné držení těla nebo časté sezení v nepřirozené poloze.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prvním skvělým tipem, jak odbourat bolest v oblasti krku, je masáž rozmarýnovým olejem. Díky takové masáži stimulujete krevní oběh a vlivem zahřívání také uvolňujete ztuhlé krční svalstvo. Masáž rozmarýnovým olejem pomáhá od nepříjemné bolesti. Stejným způsobem vám pomůže také olivový nebo mandlový olej, stačí jen asi 20 kapek oleje a přibližně 10 minut příjemné masáže krku. Po masáži nezapomeňte krk zabalit do teplého ručníku.

Kajenský pepř je velmi prospěšný

Pozitivní účinky na lidské zdraví a zejména pak na ztuhlé svaly krku má také mast s hlavní příměsí kajenského pepře. Účinnou mast připravíte z asi 4 lžic kokosového oleje a 2 lžic kajenského pepře. Na mírném ohni tyto dvě ingredience spojte, nechte vychladit a namažte krk klidně dvakrát denně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na uvolnění bolesti krku pomáhá především teplo. Proto můžete zkusit nahřátý ručník nebo oblíbenou hřejivou láhev. Přiložte ji na bolestivou část krku a nechte teplo působit, aby se všechny svaly uvolnily. Pozor si dávejte v případě, že je bolest krku doprovázená otoky. V takovém případě se může jednat o zánět, kterému zahříváním rozhodně nepomůžete, ba naopak.