Bramborová štáva je nečekaný lék, který uleví při řadě nemocí a podpoří naši krásu

Jen obtížně si představíme tradiční kuchyni bez brambor. Dají se vařit, restovat i péct. Brambory ale mohou také pomoci s některými nemocemi. V takovém případě se doporučuje pít šťávu z nich. Šťáva ze syrových brambor je zdrojem vitamínů skupiny B, vitamínu C a vitamínu E. Kromě toho se v ní nachází vápník, draslík, železo, fosfor, hořčík a zinek. Má také protizánětlivé vlastnosti.

Prospívá proti mnoha chorobám

Bramborová šťáva je prospěšná při vnitřním i vnějším užívání. Podporuje práci imunitního systému, snižuje zátěž kardiovaskulárního systému, uvolňuje napětí cév a tepen a snižuje krevní tlak. Zklidňuje gastrointestinální potíže a plynatost, tiší bolest spojenou s žaludečními vředy a zlepšuje přirozené detoxikační procesy těla. Podporuje množení prospěšných bakterií v trávicím traktu.

Může zabránit vzniku rakoviny, chrání před tvorbou ledvinových kamenů a používá se při zánětech a bolestech kloubů. Při vnějším užití redukuje stařecké skvrny a vrásky, hydratuje pokožku a sjednocuje její tón. Vlasům poskytuje výživu, posílení a hydrataci, navíc zabraňuje tvorbě lupů. Bramborová šťáva také stimuluje růst vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborová šťáva není pro každého

Pozor by si na bramborovou šťávu ale měli dát pacienti trpící cukrovkou nebo sníženou kyselostí žaludku. Nadměrná spotřeba může vyvolat nevolnost, zvracení, průjem a horečku. Na přípravu šťávy budete potřebovat kvalitní syrové brambory (mohou být loupané i se slupkou, ale dobře vydrhnuté) a vodu. Tři brambory vystačí na jednu sklenici vody.

Čtěte také:  Oblíbené mandle si dopřejte i při hubnutí, zrychlují metabolismus a pomohou odbourat stres

Brambory nakrájejte na menší kousky a promíchejte s vodou. Nechte chvíli odstát a sceďte. Můžete použít i odšťavňovač, v takovém případě nemusíte přidávat vodu. Třetí možností je brambory nastrouhat a vymačkat z nich tekutinu, jako například při přípravě bramboráků. Šťáva se dá dochutit medem, citronem nebo bazalkou, případně přidat do ovocného džusu. Konzumujte nejdéle 20 minut od přípravy.

Zdroj: https://krishijagran.com/health-lifestyle/start-consuming-potato-juice-to-get-these-amazing-health-benefits/