Beautiful Outdoor Swimming Pool Hotel Resort With Flamingo Float Around Sea Ocean White Cloud Blue Sky

Při používání nafukovacích hraček ve vodě je důležité myslet především na bezpečnost

Nejlepší ochlazení je v létě určitě u vody. Populární pláže praskají ve švech a všichni zde hledají pomoc při vysokých teplotách. Běžně můžeme na takových místech vidět opalovací krémy, slunečníky, míče, ale i různé nafukovací hračky. Právě u těch byste měli zvýšit opatrnost, protože mohou být velmi nebezpečné.

Odborníci varují

Nafukovací matrace, obří nafukovací zvířata nebo podobné jiné vodní hračky omezují zorné pole. Proto se může velmi jednoduše stát, že dítě sklouzne z nafukovačky a začne se topit. Bohužel reakce rodičů nebo záchranářů může být v tomto případě zpožděná a pomoc nestihne přijít včas. Proto mějte při používání nafukovacích hraček na paměti, že vítr může toto zařízení velmi jednoduše odfouknout na otevřenou vodu.

V těchto situacích je určitě lepší nespěchat za nafukovačkou, protože ta je naplněná vzduchem a je tedy velmi lehká. Pomocí větru se může vzdalovat rychlým tempem a odvážnému záchranáři mohou dojít síly při honbě za nafukovacím zařízením. Pro vaši vlastní bezpečnost je lepší nechat, ať si vítr tuto hračku nechá ve svém vlastnictví.

Zdroj obrázku: Freepik

Tvar může být velmi ošidný

Tvar nafukovací hračky může také představovat nebezpečí. Nafukovací hračka odnesená větrem daleko od břehu může z dálky vypadat jako topící se člověk. Pozorovatelé na souši mohou následně upozornit záchranné služby, které budou rychle jednat, ale nakonec se ukáže, že jde jen o nafukovací předmět. Záchranáři tak ztrácejí drahocenný čas, který je potřebný při skutečné záchraně.

Nikdy byste neměli věřit, že díky nafukovacím kolům, matracím nebo rukávům jste v bezpečí. Tato zařízení jsou určená k rekreaci, ne k záchraně života. Proto by se s nimi mělo zacházet jako s hračkami. Bezpečným způsobem lze nafukovačky používat pouze v neplavecké zóně. Rodiče by neměli kupovat dětem příliš velké nafukovací hračky. Pokud silný náraz větru zvedne nafukovací matraci nebo jinou hračku, za žádných okolností se ji nepokoušejte dostat zpátky.

Zdroj: https://www.sikkerhverdag.no/en/safe-products/clothes-and-equipment/buying-and-using-inflatable-water-toys/