Dokonale čistá pračka díky 4 zvláštním přísadám

Je to zvláštní přemýšlet nad pračkou jako nad něčím, co se může zašpinit. Na druhou stranu to ale dává smysl. Slouží k praní špinavých věcí, které vytahujeme krásně čisté a voňavé. Bohužel všechny nečistoty neodtečou se špinavou vodou. Některé se postupně hromadí, až dojde k tomu, že je pračka zkrátka špinavá. Jak poznat špinavou pračku? V ideálním případě si najděte čas na pravidelné čištění pračky jednou za několik měsíců.

3 rady, jak odstranit skvrny ze sprchového závěsu

Klasické plastové závěsy ve sprchových koutech jsou obětmi vlhkosti. Často se na nich objevují nejrůznější skvrny a tvoří se plísně. V článku najdete 3 praktické rady, které vám pomohou s efektivním čištěním tak, aby byl závěs vždy hygienicky čistý a pěkný na pohled. Na čerstvé fleky pomůže voda a houba V případě, že jde o čerstvé nečistoty, které ještě nejsou tolik zaschlé, stačí vlhká houbička. Když přidáte trochu mýdla či jiného čisticího prostředku, bude výsledek téměř dokonalý.

Jak mít hebké ručníky i po několika letech? Máme pro vás pár tipů

Nově zakoupené ručníky jsou měkké a hebké na dotek. Po několika použitích a hlavně vypráních ale ztrácí svoji měkkost a také sací schopnost. Existuje ale několik triků, kterými ručníkům dodáte ztracenou hebkost. Pomocníci, kteří se najdou v každé domácnosti  Jedlou sodu najde doma každý. Víte ale, že je to i skvělý přípravek na změkčení použitých ručníků? Stačí je ponořit do horké vody s trochou sody.

Máte doma pavouky? Zbavte se jich jednoduchým způsobem

S blížící se zimou pavouci začínají lézt do bytů či domů. Jen málo z nás má rádo tento nevábně vyhlížející hmyz. Pokud se v domácnosti začnou shromažďovat, není nám do smíchu a to především pro ty, kteří mají z pavouků velký strach. Existují různé způsoby, od komerčních přípravků, jenž pavouky zahubí, až po domácku vyrobené ekologické prostředky, kterými pavouky odlákáte. Vyžeňte pavouky pomocí našich tipů a zůstaňte klidní.

Výběr podlahové krytiny, aneb jak vybrat tu správnou

V dnešní době nalezneme na trhu nepřeberné množství druhů podlahových krytin, o jejich vzorech ani nemluvě. Těch bychom našli stovky, ne-li tisíce. Při výběru je potřeba zohlednit především to, kde krytina bude použita, každá místnost v domě či bytě má jiné technické požadavky. Také velmi záleží na tom, zda se jedná o rekonstrukci, novostavbu nebo chcete pouze obměnit typ podlahové krytiny.

Africké fialky, záliba našich babiček

Pomalu nastává čas podzimu, a to znamená neúprosná doba proměnlivého a deštivého počasí. Na zahřátí spolehlivě funguje čaj, možná i s kapkou něčeho ostřejšího, ale jak zahřát naši duši? Zkusme to s fialkami, které zdobily okna už našich babiček. Zvládne to každý Fialky jsou malé, nenáročné rostliny, o které když budete alespoň minimálně pečovat, odmění se vám záplavou barevných květů. Věděli jste, že největší počet pěstitelů fialek je ve Spojených státech amerických?