Záplava květů na balkoně, terase nebo šlahouny v barvách ze závěsných nádob? Obrázek připomínající procházku v alpské vesničce se může snadno naplnit i v tuzemsku. Velmi efektně vypadají takzvané kaskádové muškáty, což jsou převislé pelargonie s výhonky dlouhými asi jeden metr.
Se začátkem letní sezóny začíná i sezóna komárů. První se sice objevují už v dubnu, ale právě nyní přichází jejich hlavní čas. Buďte si jistí, že se vám všemožně budou snažit ztížit relaxaci na čerstvém vzduchu.
Když si všimnete, že orchidej vadne, nemusíte ji vyhazovat. Vyplatí se jí dát druhou šanci. Oživení orchideje je možné za určitých podmínek a kromě toho je také důležité se o orchideje v budoucnu řádně starat.
Starost o sazenice může být náročná. Kromě výběru správného místa s dostatkem slunce byste měli kontrolovat i zálivku a vybrat správný substrát. Vhodné je rostliny také přihnojovat, když povyrostou.
Léto je sice ročním obdobím, na které se většina lidí hodně těší, protože je časem lenošení a dovolených, ale zároveň je třeba počítat s tím, že se k životu probouzí spousta hmyzu.
Horké letní dny znamenají pro každý živý organismus poměrně náročné období, které bez dostatečného množství tekutin není možné ve zdraví přežít. Horkem trpí nejen lidé, ale také zvířata a rostliny. I na ně je třeba pamatovat.
S příchodem jara a teplých dnů nastává také sezóna klíšťat a komárů. Většinou si proti nim pořizujeme různé repelenty, abychom je odpudili. Kromě nich ale docela účinně funguje chryzantéma dalmatská. Můžeme ji pěstovat na zahradě i na balkoně.