Domácí prací prášek bez fosfátů a přidaných látek

Bez pracího prášku si neumíme už svoji koupelnu nebo technickou místnost asi ani představit. Prací prášek je běžně k dostání v každé drogerii. Ale jak si vybrat ten správný, když chcete prášek bez chemických látek? Některé prášky na praní obsahují řadu chemikálií, které dráždí pokožku. Zkuste si za pár kaček vyrobit prášek na praní sami doma. Domácí prášek je ze tří složek Domácí prací prášek je směsí třech přísad. První a nejčastěji používanou složkou je tzv. kalcinovaná soda.

Odolné skvrny jsou tahákem na drahé prací prášky. Levně je odstraní osvědčené metody

Odolné skvrny na oblíbeném oblečení jsou jednou z nočních můr každé hospodyňky. Naše matky a babičky nám vždy kladly na srdce, že pokud skvrnu od krve ihned neodstraníme studenou vodou, už se jí nezbavíme. A měly pravdu. Na trhu je široká nabídka pracích prášků a odstraňovačů skvrn, které jsou jistě našimi dobrými pomocníky. Silné chemické prostředky však mohou poškodit jemné látky a také nejsou vhodné pro lidi s přecitlivělou pokožkou.

Za nepříjemný zápach v lednici mohou zkažené potraviny, o kterých nejspíš ani nevíte

Za nepříjemný zápach, který se šíří po otevření vaší lednice, si můžete sami. Je to způsobeno nesprávným skladováním. Věděli jste například, že vejce byste neměli mít ani ve dveřích lednice, ani v papírovém obalu, ve kterém je kupujete? Nebo že alobal, ve kterém jsou zabaleny sýry a uzeniny, je příčinou jejich rychlého zkažení? A že saláty jsou největším zdrojem bakterií? Právě zkažené jídlo je to, co vydává nepříjemný zápach. Navíc může být také zdraví škodlivé.

Zašlé ponožky znovu oživí obyčejní domácí pomocníci

Pokud i po vyprání jsou vaše ponožky neustále špinavé, je to k vzteku. Ale zbavit se těchto nečistot zdaleka není obtížný úkol! Stačí jen vědět, jak si poradit. Na zašlé ponožky můžete vyzkoušet následující způsoby, z nichž některé možná už budete znát. Přesto doufáme, že ve výčtu najdete nový trik, který vám pomůže osvěžit vaše ponožky a dodat jim novější vzhled. Zdroj obrázku: Pixabay.com Jedlá soda Jedlá soda je zřejmě nejznámějším trikem v odstraňování skvrn z ponožek.

Ať je radost vařit i péct, uspořádaná kuchyně dělá zázraky

Kuchyň je většinou nazývána srdcem celého domu. Využívá se nejen k přípravě jídel, konají se zde vážné rozhovory, posezení nad kávou s přáteli či večírky. Jestli chystáte rekonstrukci kuchyně, pomohou vám následující tipy, které zlepší nejen vzhled, ale také funkčnost místnosti.  Hodně udělá přeskládání nábytku Jestli vás trápí nedostatek místa při otevírání ledničky nebo máte malou pracovní desku, možná bude stát za to nábytek v kuchyni celý přeskládat.

Vyžehlené prádlo bez žehličky, splněný sen každé ženy

Žehlení je jedna z nejméně oblíbených domácích prací. Trvá dlouho a ze stále stejného pohybu vás mohou rozbolet záda. Abyste nemuseli trávit u žehlení tolik času, základem je vyprané prádlo vždy vytřepat a dobře pověsit, tedy pokud sušíte postaru. Prádlo by nemělo na sušáku viset příliš dlouho a po sundání byste ho měli okamžitě poskládat. Zásadní věcí pro to, aby bylo prádlo po vyprání co nejméně pomačkané, je používání kvalitní aviváže.

Drahé čističe myček umí ženy nahradit výraznými přísadami do jídel které vyjdou na pár korun

Myčka na nádobí je v domácnosti velmi užitečným pomocníkem. Nemusíme díky ní trávit dlouhé chvíle u vody napuštěné ve dřezu s jarem a hordou špinavého nádobí. Za své služby myčka potřebuje ale občas správně vyčistit, aby měla dlouhou životnost a mohla nádobí umývat stále stejně kvalitně jako při pořízení. V průběhu času se v myčce hromadí kdejaké zbytky jídla a další nečistoty. V důsledku toho z ní může začít vycházet nepříjemný zápach.