Správné zalévání je klíčem ke krásnému trávníku

Často se říká, že u souseda je tráva zelenější. To pouze značí to, jak se spousta z nás žene za tím nejkrásnějším trávníkem v okolí. Přitom ale zapomínáme na jeden z nejpodstatnějších faktorů, a to je zalévání. A nenechte se zmýlit, nejde pouze o to, zda trávník zaléváte, či ne. Musíte přemýšlet i nad tím, kdy, jak, a spoustou dalších drobností. Právě proto vám přinášíme dnešní článek, ve kterém se dozvíte, jak zajistit, aby vám vaši zahrádku záviděl každý široko daleko. Způsob zalévání záleží na velikosti plochy To, jak trávník zaléváte, je čistě na vás.

Nájem, nebo hypotéka: výhody mají obě varianty

V Čechách hodně lidí volí hypotéku a vlastnictví své nemovitosti. V posledních letech byly ceny na trhu s nemovitostmi velmi vysoké, stejně jako úroky u hypotéky. A lidé se znovu začali mnohem více vracet k nájmu. Pro každého je lepší něco jiného, ale musíte vždy zhodnotit své priority a finanční možnosti nejen teď, ale také do budoucnosti. Jak se rozhodovat? Důvody k životu v pronájmu Existuje hodně kritérií, které si musíte projít. Největším faktorem jsou pochopitelně finance. Lidé si pronajímají byt nebo dům, když si nemohou dovolit hypotéku.

Akustická pěna vám vytvoří pohodlné akustické prostředí

Akustická pěna, známá také jako zvuková pěna nebo akustická izolace, je speciální materiál navržený k absorbování a tlumení zvuku. Používá se především v profesionálních studiích, koncertních sálech a divadlech, ale své uplatnění nachází i v domácnostech, kde může výrazně zlepšit akustické vlastnosti místností. Tento článek se zaměřuje na to, co je akustická pěna, jak se dá využít v domácím prostředí, kde konkrétně ji lze instalovat, jaké jsou její hlavní výhody a proč do ní investovat.

Dobře vybraný nábytek balkon zútulní a vydrží i nepřízeň počasí

Máte-li u bytu balkon nebo u domu terasu, jistě si tam chcete dát nějaký nábytek. Malý stolek a pár křesel na sezení vám nabídnou skvělou možnost, jak si užít snídani nebo kávu na čerstvém vzduchu. Víte, jak vybrat nábytek na balkon? Musíte trochu více myslet na počasí a jeho skladování, protože ho nebudete mít na balkoně po celý rok. Podívejme se na hlavní prvky, které musí nábytek splňovat. Vybírejte podle materiálu Tohle bude asi nejdůležitější. Nejen kvůli designu, ale také pohodlí. Většina lidí si vybírá mezi dřevem, kovem, plastem a ratanem.

„Neumíme se rozhodnout hned teď. Nechte nás tu bydlet, za týden vám odpovíme,“ řekli jsme realitnímu makléři

Bydlení na zkoušku není utopií. Jak jinak můžete zjistit, zda je konkrétní nemovitost vyhovující? Za těch pár desítek minut během prohlídky, nezjistíte nic. Až pár dní a nocí v novém domově ukáže jeho silné, nebo slabé stránky. Dávat někomu předražený nájem už rozhodně nechceme. Ty stejné peníze můžeme dát bance za hypotéku a za pár desítek let bude ta nemovitost naše. Takhle nějak probíhaly první úvahy o tom, že začneme bydlet ve vlastním. Ale sehnat dokonalé bydlení není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Kdo si nemovitost hledal, dá mi za pravdu.

Proti slimákům na zahradě fungují přirozené metody. Účinná je skořice i popel

Co si budeme namlouvat, jedním z klíčových úkolů zahradníka je likvidace slimáků, kteří každoročně ničí úrodu. Ranní a večerní sbírání plžů patří mezi venkovský kolorit, jinak totiž veškerá semínka, výhonky i první lístky přijdou vniveč. Samozřejmě lze sáhnout po chemických postřicích, které však ulpívají i na zelenině a pěstovaných plodinách. Další možností je mechanické zabránění vstupu těmto dotěrným tvorům. Nejefektivnější je však odradit je od zahrady tak, aby do ní vůbec nevstupovali. Pomocí rostlin to možné je! Které rostliny zasadit, aby jejich pach zamezil přístupu slimáků? Bez ulity jsou nejhorší Slimáci, nebo hlemýždi?

„O zahradu v naší kolonii se máte starat. Místo plevele mají být záhony, ať máte co sklízet,“ slyšeli noví majitelé

Loni se o zahradu nestarali, letos očekávám to stejné. Přitom právě jejich pozemek byl dříve tak krásně opečovávaný. Oni z něho udělali jenom nevzhlednou džungli, kam chodí odpočívat, válet se a popíjet. Cokoliv nového bývá špatné, o tom jsem se už několikrát přesvědčil. Zvláště, pokud to jsou sousedé. Zvláště, když s těmi stávajícími vycházíte v pohodě, ale s novými začínáte mít problémy od prvního dne. To doufáte, že se zase brzy odstěhují. A bude to nejlepší řešení pro všechny. Máme s manželkou zahrádku v kolonii už hodně dlouho. Ještě vzpomínám na doby, když jsme ji koupili.