Table With Several Pots Basil Other Herbs

Bylinky dodají interiéru na zajímavém vzhledu i příjemné vůni

Bylinky mohou být úžasným doplňkem každého obytného prostoru, dodají mu krásu i vůni. Ať už bydlíte v malém bytě, nebo v prostorném domě, začlenění bylinek do vaší výzdoby může být skvělým způsobem, jak vylepšit celkový vzhled vašeho domova. V tomto článku vám proto představíme několik kreativních způsobů, jak využít bylinky k ozdobení všech místností.

Vytvořte bylinkovou stěnu

Bylinkové stěny jsou v moderním interiérovém designu stále oblíbenější. Bylinková stěna může být vytvořena pomocí různých bylin, jako je bazalka, rozmarýn, tymián a šalvěj. Stěna může být vertikální nebo horizontální řada závěsných květináčů. Toto je ideální volba, pokud máte malý byt, a tím pádem omezený prostor, ale chcete vytvořit živou, dýchající zelenou stěnu. Chcete-li vytvořit vlastní bylinkovou stěnu, můžete začít zavěšením květináčů na zeď nebo zakoupením hotové sady.

Zavěšení bylinek ze stropu je další kreativní způsob, jak využít bylinky pro dekoraci. K tomuto účelu dobře poslouží bylinky, jako je tymián a oregano. Jednoduchý věšák na bylinky vytvoříte tak, že ke stropu připevníte kovový háček a zavěsíte na něj malý květináč.

Zdroj obrázku: Freepik

Ozdobte svůj stůl či parapet

Bylinky mohou být také středobodem vašeho jídelního nebo konferenčního stolku. Můžete použít výběr bylinek, jako je levandule, máta a rozmarýn v malých květináčích, a umístit je na podnos. To vytvoří ohromující vizuální efekt a dodá místnosti svěží, přirozenou vůni.

Váš parapet může být také skvělým místem pro vystavení sbírky bylinek. Byliny, jako je bazalka, petržel a koriandr, dobře rostou na slunci a lze je snadno pěstovat v malých květináčích. Můžete použít směs terakotových nebo barevných květináčů a vytvořit jasný a živý doplněk. Nejen že bylinky budou skvěle vypadat, ale také to usnadní přístup k nim během vaření.

Bylinky mohou být také skvělým doplňkem koupelny. K vytvoření relaxačního a uklidňujícího prostředí můžete použít bylinky, jako je levandule nebo eukalyptus. Tyto bylinky lze použít čerstvé nebo ve formě éterických olejů či sušených bylin. Můžete je přidat do vany, použít v difuzéru nebo zavěsit na sprchovou hlavici.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/how-to-garden/how-to-grow-herbs-indoors/