Čaje patří ke každodenním rituálům, ne všechny je ale vhodné pít před spaním

Čaj patří mezi oblíbené nápoje po celém světě. Stejně jako kávu ho milují lidé všude, a proto se vaří nejen k pití a můžete si ho dát i za studena. Hodí se také jako přírodní hnojivo a určitě najdete i další využití. Čaj obsahuje polyfenoly, antioxidanty a další látky, které nám dodají energii. Proto se nehodí čaj pít večer, protože byste mohli mít problém usnout.

Které čaje je lepší nepít před spaním?

Poradíme, které čaje bude lepší vynechat před spaním, protože byste měli problémy nejen s usnutím, ale také se spánkem jako takovým. Nejoblíbenější je černý čaj, ale existuje také bílý, zelený nebo ovocný čaj. Všechny mají různé vlastnosti, ale ve skutečnosti jsou z jednoho keře. Záleží na tom, kdy se čaj sklidí a jakým procesům se pak vystaví listy. Mohou se například sušit nebo fermentovat.

Čaj má kromě skvělé chuti také povzbuzující vlastnosti, nejvíce jich má černý a bílý čaj. Nejméně jich najdete v zeleném čaji nebo červených odrůdách. Čaj je diuretikum, takže pokud si dáte jeden hrnek před spaním, nic se nejspíše nestane. Pokud si jich ale dáte víc, vystavujete se riziku, že nebudete spát a budete často chodit na záchod.

Zdroj obrázku: Freepik

Černý čaj si dejte pouze v jediném případě

Cesmínový čaj bude působit stejně jako černý a bílý. Proto bude lepší si ho dát ráno ke snídani, aby vám dodal energii. Černý čaj si můžete večer také dát, ale pouze v případě, že ho budete louhovat o něco déle. Uvolní se pak látky, které pomáhají odbourávat tein, který by bránil klidnému spánku. Proto si můžete svůj oblíbený černý čaj dopřát i před spaním.

Jestli se čaje nechcete vzdát, jen dodržujte pár pravidel. Čaj si samozřejmě můžete dát, například bylinkový. Meduňka vás uklidní a vy se budete cítit uvolněne. Můžete si dát také heřmánek, mátu nebo kozlík. Tyto čaje vám večer neuškodí.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/10-drinks-that-help-you-sleep