Hand Holding Tea Bag

Čajové sáčky lze použít jako hnojivo, pleťovou masku nebo čisticí prostředek

Většina z nás čajovou sedlinu vysype do koše hned po vypití čaje. Přitom bychom ji mohli využít mnoha způsoby. Bude se hodit nejen na hnojení pokojových květin, ale také na čištění různých prostor v domácnosti. Je chyba vyhodit ji do odpadkového koše. Domácí práce si můžete ulehčit právě tím, že budete používat prostředky, které vám všechno usnadní.

Jak můžete použít čajovou sedlinu?

Čajová sedlina je bohatá nejen na živiny, ale také ji můžete použít na úklid domácnosti. Hodit se bude také na hnojení rostlin. Je vhodná například pro ty květiny, které jsou náchylné k chorobám nebo nemocem. V čajové sedlině najdeme například dusík, draslík nebo vápník. Nejlepší je používat sedlinu ze zeleného nebo bílého čaje, protože v nich je nejvíce minerálů a dalších látek.

Čajovou sedlinu pak můžete použít například na hnojení rostlin. Můžete ji přidat na dno každého květináče, který doma najdete, ale můžete si vyrobit také odvar, kterým budete rostliny zalévat. Tekuté hnojivo je nejlepším prostředkem, jak podpořit květiny v růstu a následném kvetení. Hodí se také na zahradní rostliny, keře nebo stromy.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí kosmetika z čajové sedliny

Kromě toho můžete čajovou sedlinu použít také k výrobě domácí kosmetiky. Je to velmi snadné, stačí mít čajové sáčky vychladnuté a můžete si je přiložit například pod oči. Snadno se tak zbavíte otoků, ale také napětí v obličeji. Oblíbené jsou pak pleťové masky, které se většinou vyrábí ze zeleného čaje. Stačí smíchat lžíci čaje s vodou, nechat vychladnout a nakonec přidat trochu jogurtu a kousek banánu.

Masku si pak nechte na obličeji asi 20 minut. Díky obsahu minerálních a dalších látek si pomůžete k lepší pokožce, která nebude tolik vysušená. Antioxidanty zase pomohou i citlivé pleti dostat se do formy. Čajová sedlina pomůže také s úklidem, protože odstraní nečistoty. Vyplatí se tak nevyhazovat použité sáčky.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/why-you-should-stop-throwing-away-used-tea-bags/