Tea Bag Glass Cup Brown Wooden Background Make Tea

Čajové sáčky usnadní mytí nádobí, zbaví domov zápachu a zklidní pokožku

Po uvaření čaje většina lidí nepřemýšlí nad tím, že by se vyluhovaný sáček dal ještě využít, ale rovnou ho vyhodí do koše. Existuje však mnoho různých příčin, proč se vyplatí čajové sáčky schovávat. Naleznou využití nejen jako domácí hnojivo, ale můžete pomocí nich také umýt nádobí. Pojďme se podívat na to, jak můžete čajové sáčky použít.

Vyluhovaný sáček se může hodit

Sáček od čaje, ze kterého jste si udělali čaj, je chyba vyhodit, můžete ho totiž dále využít. Hodí se například na odstranění odolné mastnoty a nečistot z nádobí, protože na některé skvrny nepůsobí ani chemické přípravky z obchodu. Na řadu pak přicházejí prostředky, které najdete doma. Mezi ně patří právě čajový sáček, který byste za normálních okolností vyhodili do koše.

Stačí do dřezu dát pár pytlíčků od čaje a dřez pak zalít horkou vodou. Je potřeba nechat vše působit několik hodin, aby nečistoty povolily. Totéž platí pro mastnotu a zbytky z jídla, které na hrncích pevně drží. Následně nádobí umyjte jako obvykle, uvidíte, že to půjde mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Čajový sáček se uplatní i v boji proti nepříjemnému zápachu v domácnosti. Pytlík, stejně jako jiné prostředky, by měly domácnost zápachu zbavit. Sáček stačí dát na místa, kde se zápach často objevuje. Je schopný pohltit například zápach po kočkách nebo v lednici či botníku, kde skladujeme nošené boty. Navíc čaj obsahuje látky, které pach nejen pohltí, ale zároveň místu dodají příjemnou vůni.

Na podrážděnou pokožku

Další možností, jak využít čajový sáček, je uklidnění podrážděné pokožky. Hodit se bude ale i v případě drobných ranek, které chcete zahojit. Tanin, který je v čaji přítomen, má schopnosti snížit zánět, a tím pádem urychlit hojení. Je nutno si však dát pozor, abyste na rány použili pouze sáček studený.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/why-you-should-stop-throwing-away-used-tea-bags/