Čalouněný nábytek je magnet na skvrny. Přestaňte s nimi bojovat, máme efektivní řešení

Prakticky každá žena v domácnosti se s tímto problémem neustále potýká. Odolné skvrny na čalouněném nábytku jsou velkým problémem, protože vypadají nevzhledně a těžko se čistí. Samozřejmě to není nemožný úkol, protože existuje hned několik efektivních metod pro odstranění i těch největších a nejnebezpečnějších skvrn. Stačí, když využijete osvědčené tipy a triky, abyste se jich rychle a snadno zbavili. Jaké suroviny jsou nejlepší a jak je využít?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit skvrny od kávy?

Tato úžasná horká tekutina chutná skvěle a mnoho z nás si bez ní nedokáže představit své ráno. Jakmile ji ovšem vylijete na pohovku, jde o velký problém. Nemusíte ovšem zoufat. Kyselina citronová vám pomůže zbavit se tohoto tmavého problému. Promíchejte malé množství kyseliny s vodou. Poté do roztoku namočte měkký hadřík a s jeho pomocí kávu vydrhněte. Nakonec místo důkladně vyčistěte čistou vodou. Po nečistotách od kávy nebude ani stopa.

Jak odstranit nečistoty od čaje?

Stopy čaje mohou zůstat na nábytku často, i když se snažíme tomu předejít. Stejně jako v případě kávy vás zachrání kyselina citronová. Promíchejte trochu kyseliny s vodou, namočte do ní měkký hadřík a vyčistěte zabarvené místo. Tím to ovšem nekončí. Ve 250 ml teplé vody rozpusťte jednu čajovou lžičku pracího prášku a proceduru opakujte. Díky této metodě by měly stopy během chvilky zmizet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit skvrny od fixů z pohovky?

Máte-li malé děti, jistě řešíte dnes a denně stopy po jejich uměleckém snažení. Fixy jsou obzvlášť záludné, protože je lze jen těžko vyčistit běžnými způsoby. Perfektně si s nimi ovšem poradí glycerin. Naneste jej na špinavá místa a poté jej otřete vlhkým, měkkým hadříkem. Pro lepší a trvalejší účinek můžete použít tampon namočený v alkoholu a proces opakujte. Po uměleckých výkonech vašich dětí nebude brzy ani památky a užijete si opět dokonale čisté pohovky.

Zdroj: https://cleanercleaner.co.uk/blog/how-to-clean-upholstery-stains/